Zavrieť

Porady

výška odvodu

Ahoj, prosím vás, aká je výška odvodov pre príjem podľa §6- činnosť, ktorá nie je podnikaním, ak výška príjmu 2010 dosiahla 30 tis eur?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak vieš okrem výšky príjmu aj základ dane a počet mesiacov podnikania, odvody do SP si vypočítaš tu

    http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na...la-2011/43831s

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Ďakujem pekne za link, a ešte mi prosím ťa povedz, či musí platiť od 1.1.2011 alebo až od 1.7.2011. Čítam to už druhý deň, ale viem z toho menej ako som vedela v sobotu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JankaV Pozri príspevok
    Ďakujem pekne za link, a ešte mi prosím ťa povedz, či musí platiť od 1.1.2011 alebo až od 1.7.2011. Čítam to už druhý deň, ale viem z toho menej ako som vedela v sobotu.
    Na základe príjmu, ktorý si uviedla - od 1.7.2011.

    Bol SZČO aj v roku 2009 ? Ak ano, aký príjem = tržby dosiahol ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JankaV Pozri príspevok
    áno.
    Príjem prekročil, ale ako sa posudzuje príjem zo zahraničia s istotou odpovedať neviem. Podával výpis z DP za rok 2009 ?

    Treba isť osobne na pobočku, či mu nevznikla povinná registrácia od 1.7.2010. Vtedy by povinné platby z roku 2009 trvali do 30.6.2011.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    príjem mimo SR bol na základe slovenského ŽL, či nejakého iného oprávnenia....????

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak má SZČO príjem aj zo zahraničia, príjem dosahuje výšku povinnú na odv. povinnosť voči SP je povinný prihlásiť sa, ale to iba v prípade, že táto činnosť je vykonávana na základe ŽL alebo iného oprávnenia vydaného v SR.....inak nemá povinnosť, ( pre prípad som zasielala SP napr. ŽL vydaný Rakúskou republikou - opatrovateľky a povinnosť prihlásiť sa v SP im nevznikala i keď príjem mali cca 14 000€) SP si priebežne kontroluje výpisy a DP a ak nemajú príslušné oprávnenie, aby nevznikali nepríjemné situácie....nedorozumenia....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.