Zavrieť

Porady

prosba o preloženie abstraktu....

Caute chcel by som poprosit nejaku zlatú osobu či by mi nepreložila abstrakt k mojej diplomke nakolko si s tym sám neviem rady a terminy tlačia Dakujem krásne.....

ABSTRAKT

TEŤÁK, Peter: Vývoj a transformácia priemyslu na Orave. [Diplomová práca]/ Peter Teťák. Prešovská univerzita v Prešove. Fakulta humanitných a prírodných vied; Katedra geografie a regionálneho rozvoja. Školiteľ: RNDr. Radoslav Klamár, PhD. Stupeň kvalifikácie: magister (Mgr.). Prešov: Fakulta humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity, 2009.

Práca sa zaoberá analýzou vývoja a transformácie priemyslu na Orave, pričom sa opiera o prácu Transformácia priemyslu v regióne Šariša (POPJAKOVÁ, 2000). Pokúša sa prispôsobiť jej postupy na región Orava.
Práca je rozdelená na päť častí, pričom v prvej sa venuje vymedzeniu fyzickogeografických a humánnogeografických predpokladov pre lokalizáciu a rozvoj priemyslu na území Oravy. V ďalšej sa zaoberá vývojom priemyselných aktivít od najstarších dôb až do konca 80. rokov 20. storočia. Najdôležitejšou je tretia časť, ktorá analyzuje proces transformačných zmien priemyselných podnikov v tomto regióne v 90. rokoch minulého storočia, ktoré ovplyvňujú odvetvovú štruktúru a zamestnanosť obyvateľstva v priemysle ešte aj v súčasnosti. Preto poskytuje v štvrtej časti aj analýzu zmien základných ukazovateľov vývoja štruktúry obyvateľstva a porovnanie základných ukazovateľov priemyselnej aktivity na Orave s celoslovenským priemerom v r. 1985, 1995 a 2005. Práca je doplnená i o SWOT analýzu, ktorá poskytuje základné informácie regiónu.
Kľúčové slová: Orava, priemysel, transformácia, okres Dolný Kubín, okres Námestovo, okres Tvrdošín, štruktúra priemyslu, štatistické údaje, región...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    DominikaDominika
    Ahoj Maťko.
    Som dnes 1. krát na týchto stránkach a tak som tu zablúdila - aj k Tvojmu dotazu. Pozerám, že Ti zatiaľ nikto neodpísal. Ak to ešte nemáš vybavené, daj mi vedieť a preložím Ti to do nemeckého jazyka - ak Ti to nevadí :-) Po anglicky neviem tak dobre. Som vyštudovaný prekladateľ NJ. Ahojky, ozvi sa.

    prosba o preloženie abstraktu....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.