Zavrieť

Porady

plot od suseda

Zdravim vsetkych, mam otazku. Ja som staval oplotenie z lavej strany pozemku nakolko z uvedenej strany mam pole, sused na pravej strane podobne, ibaze podla neho a pravidla pravej ruky by som mal postavit plot aj z pravej strany pozemku(cize medzi nami) na svoje naklady. Takze podla neho mam postavit plot z oboch stran na moje naklady. Ako mam postupovat ? Nemali by sme sa u tuto cast plotu podelit s nakladmi na polovicu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    julian2 Pozri príspevok
    Zdravim vsetkych, mam otazku. Ja som staval oplotenie z lavej strany pozemku nakolko z uvedenej strany mam pole, sused na pravej strane podobne, ibaze podla neho a pravidla pravej ruky by som mal postavit plot aj z pravej strany pozemku(cize medzi nami) na svoje naklady. Takze podla neho mam postavit plot z oboch stran na moje naklady. Ako mam postupovat ? Nemali by sme sa u tuto cast plotu podelit s nakladmi na polovicu ?
    Žiadny zákon neurčuje, kto má z ktorej strany postaviť plot. A ako sa dohodneš so susedom, je len na vzájomnej dohode. Či každý postaví do polovice pozemku, alebo jeden z Vás celý plot, to Ti tu nikto nevyrieši.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    arizona Pozri príspevok
    Snažila som sa to dosť "polopatisticky " napísať...
    ...prečo by robil dva ploty? Veď jeden mu vždy urobí sused, nie
    Keď všetci robia plot z ľavej strany, niekde ten rad končí, ten posledný musí urobiť aj z ľavej aj pravej strany. Alebo to nechá do bočnej ulice otvorené?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    julian2 Pozri príspevok
    Zdravim vsetkych, mam otazku. Ja som staval oplotenie z lavej strany pozemku nakolko z uvedenej strany mam pole, sused na pravej strane podobne, ibaze podla neho a pravidla pravej ruky by som mal postavit plot aj z pravej strany pozemku(cize medzi nami) na svoje naklady. Takze podla neho mam postavit plot z oboch stran na moje naklady. Ako mam postupovat ? Nemali by sme sa u tuto cast plotu podelit s nakladmi na polovicu ?
    Vaše domy sú novostavby, alebo sa jedná o staršie ulice a ploty tam už boli?

    Pri starších domoch sa zväčša vie, ktorý plot,komu patrí. Začínalo sa postupne od prvej stavby a postupovalo sa jedným smerom.

    Pri zastavaní nových ulíc , kde ešte ploty nie sú sa zväčša ľudia dohodnú a postupujú jedným smerom, aby nik nebol znevýhodnený.
    Nikde nie je určené, či je "tvoj plot" musí byť z ľava, alebo z prava.
    Skús sa spýtať susedov, ako to máte vo vašej ulici...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mária27 Pozri príspevok
    Ten na jednom kraji musí robiť dva ploty aj tak. ˇ
    Ľavá strana sa dá tiež vyložiť dvojako - ako sa k parcele otočíš.
    Snažila som sa to dosť "polopatisticky " napísať...
    ...prečo by robil dva ploty? Veď jeden mu vždy urobí sused, nie

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    arizona Pozri príspevok

    Pri starších domoch sa zväčša vie, ktorý plot,komu patrí. Začínalo sa postupne od prvej stavby a postupovalo sa jedným smerom.

    Pri zastavaní nových ulíc , kde ešte ploty nie sú sa zväčša ľudia dohodnú a postupujú jedným smerom, aby nik nebol znevýhodnený.

    ...


    Ten na jednom kraji musí robiť dva ploty aj tak. ˇ
    Ľavá strana sa dá tiež vyložiť dvojako - ako sa k parcele otočíš.

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    No ja si myslím, že keď sa sused chce hádať, tak sa bude. My máme tiež jedného supiš suseda. My si o náš plot nemôžme nič oprieť, aby sa nám NÁŠ plot náhodou nenahol na ich stranu ale oni si o náš plot opierať bordel môžu. Ťažký život.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    s plotmi je problém, je to na tom kto dlhšie vydrží bez plota. ja mám za susedov záhradkárov a oni na plot kašlú, ked chcem psa a deti na záhrade nechať behať, tak musím robiť plot ja okolo celého pozemku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.