Zavrieť

Porady

príležitostný vedľajší príjem

Dobrý deň,
vedeli by ste mi pomôcť zorientovať sa v mojich otáznikoch? Urobila som si rekvalifikačný kurz a popri práci by som rada vykonávala túto činnosť i naďalej, no bude to len príležitostne - možno nejaká stovka alebo dve mesačne. Chcem to robiť, lebo ma to baví a nie len pre peniaze. Nechcela by som robiť niečo mimo zákon, no ale zároveň neprerábať na všetkých možných povinných odvodoch. Ide o službu, ktorú by som rada napr. inzerovala, ponúkla vizitku. Viem, že do nejakej výšky ročného príjmu z tejto činnosti takáto povinnosť odpadá, ale nie je mi to jasné ako to dokladovať a pod. Vedeli by ste mi poradiť z vlastných skúseností? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš mať náhodný príjem. Avšak plánované vizitky, inzeráty apod. dokazujú, že ide o podnikanie. Podnikanie si povinná ohlásiť, vybaviť si živnosť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mgr.janka Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    vedeli by ste mi pomôcť zorientovať sa v mojich otáznikoch? Urobila som si rekvalifikačný kurz a popri práci by som rada vykonávala túto činnosť i naďalej, no bude to len príležitostne - možno nejaká stovka alebo dve mesačne. Chcem to robiť, lebo ma to baví a nie len pre peniaze. Nechcela by som robiť niečo mimo zákon, no ale zároveň neprerábať na všetkých možných povinných odvodoch. Ide o službu, ktorú by som rada napr. inzerovala, ponúkla vizitku. Viem, že do nejakej výšky ročného príjmu z tejto činnosti takáto povinnosť odpadá, ale nie je mi to jasné ako to dokladovať a pod. Vedeli by ste mi poradiť z vlastných skúseností? Ďakujem
    o akú činnosť sa jedná ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš to robiť po kamarátsky, .......
    reklamu ti zdarma urobia spokojné zakazničky.
    Ale to iba ak sa nepýtaš na oficiálne stanovisko.

    príležitostný vedľajší príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.