Zavrieť

Porady

Dôležitá otázka ohľadom živnosti

Ahojte, chcem sa informovat ohladom ZODP. ZASTUPCU, presnejsie :
Chcel by som otvorit kaviaren / koktejl bar, ale niesom vystudovany v tejto oblasti a nemam ani prax, teda by som chcel ustanovit zodp. zastupcu. Moja otazka znie asi tak, ze ked si ZAKLADAM ZIVNOST a dopredu viem, ze vybudovanie mojej prevadzky bude trvat dlhsie, cca. 6 mesiacov zda sa mi absurdne ustanovit zodp. zastupcu hned, preto sa pytam, ci si mozem zalozit zivnost s inymi zameraniami a ked budem mat vybudovany podnik, tak si doplnit PREVAZDKOVANIE KAVIARNE ( neviem ako to znie presne v zivnosti ) a nasledne ustanovit zodp. zastupcu ? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuSi je offline (nepripojený) ZuSi

    ZuSi
    Podla mna podnikat nezacinas tym, ze kaviaren otvoris, ale uz tym ze ju ides zriadovat. Nebudu ti sice vznikat v prvych siestich mesiacoch ziadne prijmy, ale urcite vydavky suvisiace s podnikanim. Nevidim dovod, preco to vsetko neporiesit (ustanovenie zodpovedneho zastupcu) uz teraz na zaciatku. Nekomplikuj si to.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ZuSi Pozri príspevok
    Podla mna podnikat nezacinas tym, ze kaviaren otvoris, ale uz tym ze ju ides zriadovat. Nebudu ti sice vznikat v prvych siestich mesiacoch ziadne prijmy, ale urcite vydavky suvisiace s podnikanim. Nevidim dovod, preco to vsetko neporiesit (ustanovenie zodpovedneho zastupcu) uz teraz na zaciatku. Nekomplikuj si to.
    Preto lebo zodp. zástupa musí mať prac.zmluvu, a z toho vznikajú odvodové a iné povinnosti. Takto som pochopil ja otázku.

    Filip158 je offline (nepripojený) Filip158

    Filip158
    ved ja tomu rozumiem, ale najst zamestnanca 6 alebo viac mesiacov dopredu a zazmluvnit ho??? to sa mi zda ako nerealne

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja by som Vám doporučila ísť na živnostenský úrad a nech Vám poradia , ako máte postupovať .Však sú tam od toho , aby začínajúcim podnikateľom aj poradili .Nemajte žiaden strach a zájdite na živnostenský úrad.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Zita5 Pozri príspevok
    Ja by som Vám doporučila ísť na živnostenský úrad a nech Vám poradia , ako máte postupovať .Však sú tam od toho , aby začínajúcim podnikateľom aj poradili .Nemajte žiaden strach a zájdite na živnostenský úrad.
    a my zatiaľ môžme uzatvárať stávky, ako pochodí....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ZuSi Pozri príspevok
    Podla mna podnikat nezacinas tym, ze kaviaren otvoris, ale uz tym ze ju ides zriadovat. Nebudu ti sice vznikat v prvych siestich mesiacoch ziadne prijmy, ale urcite vydavky suvisiace s podnikanim.
    ZuSi Pozri príspevok
    Nevidim dovod, preco to vsetko neporiesit (ustanovenie zodpovedneho zastupcu) uz teraz na zaciatku. Nekomplikuj si to.
    S prvou časťou príspevku súhlasím , ale s tou ostatnou časťou ...neviem neviem, to sa mi nepozdáva , aby niekoho zamestnával , pokiaľ ešte nedosahuje príjem z podnikateľskej činnosti .Ale na druhej strane si myslím , že zodpovedný zástupca by sa mal aj podielať na zriaďovaní kaviarne .No neviem ..... to len uvažujem .
    Zdravim, ja idem teraz otvarat kaviaren a ked som bol na zivnostenskom urade ohlasit zivnost povedali ze na obycajnu kaviaren nepotrebujem zodpovedného zástupcu (casnika a pod.) pokial sa tam nebudu ludia stravovat. Ze staci zivnost ohlasit. Neslo mi to do hlavy a tak som sa spytal este raz a potvrdila mi to iste ... ziadneho casnika neporebujem. Vie mi to niekto vysvetlit?

    Dôležitá otázka ohľadom živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.