Zavrieť

Porady

pridať sa s autom do Chorvátska na dovolenku

Spoločná cesta s autom do chorvátska, rodina s jedným dieťaťom hľadá podobnú rodinu na dovolenku do chorvátska s autami, lebo chceme isť po prvýkrat a neradi sami, keby bol niekto kto by sa k nám pripojil ale každý na svojom aute sme z východu dakujem termín koniec júna 2012
Naposledy upravil Dav : 18.06.12 at 08:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Neodporúčam cestovať v tandeme je to uspávač hadov.Je to omnoho nebezpečnejšie ,ako sólo jazda.Nemáte sa čoho báť v HR idete po dialnici kam chcete .Keď zídete z dialnice do dedín povedľa mora tak, popri ceste nájdete postávať domácich "hoteliérov" väčšinou aj s cedulkami ponúkajúcimi ubytovanie "zimmer frei" niektorý majú písané aj po Československy ,Maďarsky,Polsky a Taliansky.Platí čím južnejšie, tým skôr nájdete vhodnejšie ,krajšie ubytovanie ,bližšie pri mori.
    Moja posádka predrichme celú cestu , ja spať nemusím dva dni väčšinou mi stačí 20-30 minút.Do HR sme vyrážali z TO okolo 22:00 ,ráno o 6-7:00 sa posádka už člapoce v slanej vode niekde okolo Splitu.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    220870 Pozri príspevok
    .........................
    Moja posádka predrichme celú cestu , ja spať nemusím dva dni väčšinou mi stačí 20-30 minút.Do HR sme vyrážali z TO okolo 22:00 ,ráno o 6-7:00 sa posádka už člapoce v slanej vode niekde okolo Splitu.
    Tonko, myslím, že len do času, natrvalo sa to nedá zvládať. Prajem, aby si ten čas vedel odhadnúť. A buď opatrný. Ver, viem o čom hovorím.
    čuky Pozri príspevok
    Spoločná cesta s autom do chorvátska, rodina s jedným dieťaťom hľadá podobnú rodinu na dovolenku do chorvátska s autami, lebo chceme isť po prvýkrat a neradi sami, keby bol niekto kto by sa k nám pripojil ale každý na svojom aute sme z východu dakujem termín koniec júna 2012
    Nemáš sa čoho obávať ísť sám, veď od Miskolca ideš v kuse po diaľnici(okrem Budapešti). Aj Palo, keď som mu nakreslila trasu cez Budapešť, to zvládol. Pozri http://www.porada.sk/t142411-do-chor...ml#post1785657
    Prepáč za úprimnosť, ja osobne by som v tandeme výnimočne s niekym išla. Raz dávno sa stalo, že sme po Budapešť išli s priateľmi, ktorí išli prvýkrát a chceli cez ňu previesť, za ňou však každý išiel svojou cestou v tempe a s prestávkami, ktoré každému z nás vyhovovali inak.
    Mne sa dovolenka počíta od nástupu do auta. Z určitých dôvodov od istého času cestujeme cez deň.
    Odchádzame v niektorom dni od pondelka do štvrtka, výnimočne v nedeľu. Späť dtto.
    Naposledy upravil Marína : 17.06.12 at 14:39

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Normalne chodte , vyražajte večer a na druhé ráno ste TAM ,

    neni čoho sa obavať.

    Preluskajte temy "autom do chorvátska", pogooglite

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    ja chodím z Ke v nedelu vecer, navrat domov urcite nie zo soboty na nedelu.

    tu mas kamery v chorvatsku, staci na lavej strane zaskrtnut policko "kamere", alebo "benzinske postaje" (benzinove pumpy), pekne sa ti zobrazia na mape dialnice v HR.

    http://map.hak.hr/poi
    Naposledy upravil jahoszmsk : 17.06.12 at 12:23 Dôvod: Doplnil.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    a ja koľkokrát idem v noci a stretám plno áut, len konštatujem koľko naivných si myslí, že v noci je menej áut
    normálne vyrazíme o šiestej ráno, pár zástavok na detských ihriskách odpočívadiel, prestávka na obed v maďarskej čárde a o pol siedmej sme v Splite napr.potom sa z cesty vyspíme a druhý deň pohoda... Po nočnej jazde je celá posádka dva dni rozbitá...

    laurin je offline (nepripojený) laurin

    laurin
    220870 Pozri príspevok
    Do HR sme vyrážali z TO okolo 22:00 ,ráno o 6-7:00 sa posádka už člapoce v slanej vode niekde okolo Splitu.
    Ludia ako to robite, my vyrazame z TT okolo 20:00 (minule sme isli dokonca okolo 17:00) a v Splite sme nikdy pred 8:00 neboli. Ale zas sa snazime trosku si pospat na odpocivadlach, aj ked sa nam to moc nedari. Potom nad ranom na dialnici dost velky utlm a maloco pomaha.
    Pred 2 rokmi sme registrovali na dialnici 2 polske auta, isli v tandeme. Ked vychadzalo slnko tak nas predbiehali. Naraz som zaregistroval len ze sa v lavom pruhu zaprasilo - bolo to tak 50 metrov pred nami - a polska audina sa len tak odrazila od zvodidiel. Evidentne mal mikrospanok - nastastie nespanikaril a udrzal auto v pruhu. Potom ked zastavili tak cely bok oskrety.
    Velky pozor na mikrospanok.

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    vlani sme išli v tandeme - päť rodín - päť áut
    nikdy viac nechcem zažiť, iné nebolo, len sme sa čakali a telefonovali
    akurát mobilní operátori mali radosť

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    laurin Pozri príspevok
    Ludia ako to robite, my vyrazame z TT okolo 20:00 (minule sme isli dokonca okolo 17:00) a v Splite sme nikdy pred 8:00 neboli. Ale zas sa snazime trosku si pospat na odpocivadlach, aj ked sa nam to moc nedari. Potom nad ranom na dialnici dost velky utlm a maloco pomaha.
    Pred 2 rokmi sme registrovali na dialnici 2 polske auta, isli v tandeme. Ked vychadzalo slnko tak nas predbiehali. Naraz som zaregistroval len ze sa v lavom pruhu zaprasilo - bolo to tak 50 metrov pred nami - a polska audina sa len tak odrazila od zvodidiel. Evidentne mal mikrospanok - nastastie nespanikaril a udrzal auto v pruhu. Potom ked zastavili tak cely bok oskrety.
    Velky pozor na mikrospanok.
    Vyrážam 20 z KE, ráno 7 pijem kávu na rive v Makarskej / v ceste hodinový spánok na parkovisku Maslenicky most./

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    silná kávička a troška nočného spánku v aute na diaľnici na parkovisku v HR patrí k dovolenke.
    sa mi páči keď tam na tráve v spacákoch spia celé rodiny aj s malými deťmi, veď kam sa aj budú ponáhľať, ak sa môžu ubytovať napr. až po desiatej hodine... nechať nabalené auto niekde na parkovisku aj s dokladmi, peniazmi, ak ešte nie som ubytovaný, a utekať čím skôr do vody, to by som sa bál urobiť.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    My sme isli minuly rok uplne sami, prvykrat autom a v pohode. nebojte sa, urcite sa zabludit neda. My sme stali asi 4krat, aj koli psovi aj manzelovi, tiez z vychodu isli sme od 21.00- o cca 9tej sme boli na mieste v Dalmacii.

    Ideme asi opat, no az koncom augusta.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Mne keď sa chce spať tak si pospím väčšinou okolo 5:00.Tak ako som písal ,o 20 minút sa zobudím a už by ma neuspal ani uspávač hadov.Normálne mi stačí 3-4 hodinový spánok v noci .Nechápem ,ako môže niekto spať 8 hodín, alebo viac.v najhoršom stačí ak si cucnem z kávy a nezaspím celú noc.
    alaya1 Moj manzel nespal vobec, aj sme stali, ulozil sa a nemohol zaspat, tak si pochodil, pocvicil a isli sme dalej, ale ja som mu nstale kecala, aby nespal-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.