Zavrieť

Porady

práca počas sviatku - nadčas

Ahojte,
fakt mam dilemu :-(
Zamestnanec mal predpisanu pracovnu pohotovost pocas tyzdna. Jeden den mu pripadol i sviatok, pocas ktoreho ale musel ist do prace a odpracoval 15 hodin. Cize sa mu preplati tento cas len ako nadcas vo sviatok? Cize: 15 hodin x 50% priplatok za sviatok alebo kedze ma 40 hodinovy pracovny cas tak sa mu to preplati ako 15 hodin x 50 % priplatok za sviatok + 25 % 7 hodin ako nadcas?????

Aky je postup pri preplacani nadcasov pocas sviatku ak to bolo viac ako 8 hodin???

diky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Podľa mňa by si mala zaplatiť:
    15 hodín - mzda
    15 hodín - príplatok za sviatok
    7 hodín - príplatok za nadčas

    dara64 je offline (nepripojený) dara64

    dara64
    ivanaj Pozri príspevok
    Ahojte,
    fakt mam dilemu :-(
    Zamestnanec mal predpisanu pracovnu pohotovost pocas tyzdna. Jeden den mu pripadol i sviatok, pocas ktoreho ale musel ist do prace a odpracoval 15 hodin. Cize sa mu preplati tento cas len ako nadcas vo sviatok? Cize: 15 hodin x 50% priplatok za sviatok alebo kedze ma 40 hodinovy pracovny cas tak sa mu to preplati ako 15 hodin x 50 % priplatok za sviatok + 25 % 7 hodin ako nadcas?????

    Aky je postup pri preplacani nadcasov pocas sviatku ak to bolo viac ako 8 hodin???

    diky moc
    Čaute poraďáci,mám podobný problém.
    Manžel pracuje vo firme,kde majú nariadenú pracovnú pohotovosť /normálny prac.týždeň-40hod.) a mzdárka im počas sviatku odmieta preplatiť príplatky-nadčas (ak už vykonáva prácu) ,nakoľko v deň sviatku neodpracoval 8 hodín??!!,vraj až keď by mal odpracovaných 8 hodín môže mu zaplatiť nadčas?? a príplatok za prácu vo sviatok (pozn.sviatok má platený mes.mzdou??)
    Pomôžte,niečo sme sa dočítali tu na porade,ale nech máme istotu.Prípadne aj podľa akých pargr.má na to nárok.
    Dík

    práca počas sviatku - nadčas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.