Zavrieť

Porady

Koniec leasingu - zostatok na účte 474 ?

Ahojte. Robím prvý krát ukončenie leasingu. Čítala som toho už veľa tu na porade, ale nenašla som odpoveď na to, čo potrebujem. Mám zaúčtované všetko aj uhrady spárované a na konci mi na účte 474 zostal zostatok cca 2.500,- Sk. Neviem či je to správne, či tam má zostať nejaký zostatok alebo nie. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ten účet by sa mal pri riadnom ukončení vynulovať. Niečo tam je naviac ...

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ďakujem. Vedel by si mi poradiť ako by som mala hľadať chybu? Čo odkontrolovať? Dá sa to poradiť?

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Väčšinou sa spraví chyba na začiatku. Treba pozrieť či sa nedali na účet nejaké prvotné poplatky alebo niečo podobné čo tam nemalo byť. Poriadne treba pozrieť leasingovú zmluvu, akontácie a pod. Prípadne ti tam môže ostávať nejaká odkupná cena pri ukončení, ktorá nebola ešte zaplatená.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Odkupná cena už bola určite zaplatená, už je aj úhrada zaúčtovaná. Problém je len v tom troška, že ten leasing som nerobila od začiatku, prevzala som to až tri mesiace pred koncom leasingu, asi sa mi teraz bude tažko to kontrolovať. Ale skúsim sa pozrieť či v leasingovej zmluve nenájdem nejakú takú sumu.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Určite je chyba iba niekde na začiatku. Úplne prvé účtovanie zo zmluvy. Potom už idú jednotlivé platby stále rovnako a tam sa chyba stane málokedy.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    A čo v prípade, ak by som zistila, že chyba sa stala skutočne na začiatku? Dá sa to nejakým opravným zápisom opraviť? A ak áno, tak ako? Vopred ďakujem.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    SMartina Pozri príspevok
    A čo v prípade, ak by som zistila, že chyba sa stala skutočne na začiatku? Dá sa to nejakým opravným zápisom opraviť? A ak áno, tak ako? Vopred ďakujem.
    Keď zistíš chybu, tak potom sa dá riešiť účtovanie. V prípade že nezistíš, všetko ostatné bude vyrovnané a vysporiadané s leasingovkou, tak odpísať do nedaňových nákladov/výnosov sa to dá hocikedy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.