Zavrieť

Porady

zavirene PC

Co mam robit, ked mam zavirene PCcko a uz automaticky nejde spustit windows. Stale sa resetne. Da sa s nim este nieco robit, alebo mozem dat zbohom mojim dokumentom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Tak ono aj napr. NOD je trial a myslim si vacsina antivirakov su triely, ale ked ti to stale restartuje, tak ani si ho nenainstalujes.
    Odporucam, dat HDD do ineho PC, dolezite udaje si skopirovat (pokial ich nemas na D particii) a preinstaluj win "no a bez antiviraku a firewallu uz ani krok"

    rauh je offline (nepripojený) rauh

    rauh
    Pri spusteni mi XPcko zacne nacitavat, potom sa mi objavi cista obrazovka s kurzorom, dvakrat tukne nieco v bedni a sam sa restartuje. S tou F8 som skusal, nic noveho nerobi.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Skús nasledovné:
    Nabootuj windows z CD -čka, resp. si zožeň bootovacie CD, alebo vytvor.

    porom z príkazového riadku chkdsk /r

    Skús a daj vedieť...

    diry je offline (nepripojený) diry

    diry
    Keď chceš zachrániť dokumenty, tak zájdi za niekým, kto sa vyzná v hardwere - vybere ti disk a pripojí cez iný PC a skopíruje ti čo chceš. Pokiaľ takého nemáš, tak si preinštaluj PC, ale nedaj format C, ale ibe inštalácia nového win - prepíše ti systém, ale všetko ostatné zostane. Potom si zálohuj čo potrebuješ a znovu preinštaluj PC ale tentokrát aj s format C!! Potom si zožeň antivirak a firewall - bez toho uz ani krok!! Príjemnú zábavu.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Myslím že najlepšie ti poradil diry. Tak by si si dal PC do poriadku. Ale k tomu firewalu a antivíru si pridaj ešte antispyware - dobrý je napr. free program SpybotSearch&destroy.
    Alebo si nainštaluj ESET Smart Security 3.0 a tam je to všetko v jednom.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    neporadil dobre
    ako prve by si mal skusit live cd ci uz winu alebo linucha a pekne to preliezt antivirom
    2. skusit live cd nejakej spolocnosti zaoberajucej sa nicenim havedi
    3. ak nezaberie az vtedy vyberat disk a sirit nakazu dalej
    4. ten zbytok

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    To by som rád videl ktorý bežný užívateľ to takto zvládne, a kde by ten Linux alebo Win liveCD s AV zohnal. A ešte si urobiť kurz na Linux. Predpokladám už problémy s nastavením bootovania z CD. Tvoja rada je výborná ale pre skúseného používateľa PC.
    Ak by si zazálohoval dokumenty a pod, používal antivír na zálohu, potom zlikvidoval komplet disk C a nainštaloval nový na sformátovaný HDD, čo pokazí? Hoci uznávam že aj s týmto by menej skúsený užívateľ mohol mať problémy.
    Naposledy upravil Stevo5 : 07.05.08 at 18:15

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    rauh Pozri príspevok
    Pri spusteni mi XPcko zacne nacitavat, potom sa mi objavi cista obrazovka s kurzorom, dvakrat tukne nieco v bedni a sam sa restartuje. S tou F8 som skusal, nic noveho nerobi.
    Ja skôr tipujem na problemy z hardwarom. A to môže byť aj chyba na disku. Nedajbože. A tam antivir nepomôže.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    Bola tu poziadavka co so zavirenym pocitacom tak preco pises prispevok od veci
    Nijak si nereagoval ako riesit zavirene pc

    A to Stevo5
    zvladne to bezny uzivatel absolutne bez problemov
    ked to zvladne moj maly brat tak to musi zvladnut kazdy dospely inteligentny clovek ktory pracuje s PC

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Tvoj malý brat nemá žiadne bloky a všetko je pre neho prirodzené, že to je tak ako to je.
    Dospelý má bloky. V tom je problém prečo mnohé veci nezvládnu. Napr. si dopredu povie, že na to nemá. A tak na to samozrejme nemá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.