Zavrieť

Porady

pc po štarte nereaguje

Zdravím...
Môj pc mi po zapnutí nereaguje. jedine bliká na tmavej obrazovke " _ " v ľavom hornom rohu a na nič nereaguje...
netuším čo mu je... pred tým všetko bežalo správne a nehlásilo ani žiadny vírus...

neviete náhodou niekto čo s tým môže byť?

budem vďačný za akúkoľvek radu.
s pozdravom Michal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    nepočuť pri štarte také jemné "ťukanie"?
    ak je to stolový PC, skús pozrieť či nie sú uvoľnené káble na HDD, resp. keby si mohol pozrieť na inom PC či je HDD v poriadku, prípadne skúsiť nabootovať Live Linux.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Problém je v tom, že to môže byť veľmi veľa vecí. Mohla Ti odísť pamäť, matičná doska, harddisk ...
    Keď ho zapneš, prebehne úplne na začiatku taký test pamäte, biosu a podobne? Vždy po zapnutí sa objaví také logo výrobcu matičnej dosky, prebehne nejaký test a až potom sa začína ťahať systém.
    Kedy Ti to sekne? Stlačíš hlavný vypínač a nič? Zobrazí sa logo napr. EnergyStar, potom krátky test a až potom koniec?

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak bliká pomlčka ,tak nevie z čoho má nabotovať-pokračovať.Všimni si pri zapnutí ,PC keď prebieha test či bios detekuje HDD a či je v biose správne nastavené botovanie z HDD na ktorom je OS ak ich máš v PC viacej.

    mtoman je offline (nepripojený) mtoman

    mtoman
    no aby som to teda konkretizoval. : stlačím hlavný vypínač,... rozsvieti sa logo "Intel inside Pentium4" a hned na to už bliká pomlčka, žiadny test nevykonáva... všetky káble som skontroloval skúsil som vymeniť RAM aj procesor (z iného pc) ... sú tam dva HDD ... bios mi nezapne na obrazovke... najhoršie že nereaguje ani na klávesnicu, keby som aspoň tak vedel zapnúť núdzový režim... skúsim ešte preložiť HDD do toho spomínaného druhého pc (vyhrabal som ho z pivnice, ešte má win 2000 )

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Stáčaj hneď po štarte DEL či sa dostaneš do biosu.Ak áno skontroluj správnosť botovania zo správneho HDD.

    mtoman je offline (nepripojený) mtoman

    mtoman
    Tak nakoniec je problém vyriešený... dal som to do rúk odborníkovi a obidva HDD to nezvládli... samozrejme všetky dáta na ňom sú fuč, ale pc to rozchodil s novým softom Win7
    misoft Je totiž divné, že oba HDD "skolabovali" - chyba zdroja, alebo dosky.

    pc po štarte nereaguje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.