Zavrieť

Porady

premlcacia doba -socialna poistovna

Dotycna osoba cca pred 10 rokmi neplatila pol roka socialne odvodyTento rok v lete na neho soc.poistovna (najvacssi bordel v tejto republike vobec) na neho poslala exekutora, voci ktorej sa okamzite odvolal, lebo podla jeho nazoru tu doslo k premlcaniu.Socialna poistovna exekuciu nezastavila, nakolko sa vyjadrila, ze v jeho pripade sa na neho premlcacia doba nevztahuje.Exekutor nasledne zablokoval ucty.Dotycna osoba sa odvolala voci exekucii a 4 mesiace cakala na vyjadrenie.To konecne prislo.Ake je pokracovanie? Skuste hadat.O par dni ho tu napisem.Len by som rad vedel, kto je podla vasho nazoru v prave-dotycna osoba, alebo socialna poistovna?
Este perlicka na zaver-socialna poistovna ma taky bordel, ze dokonca nebola schopna vyhladat platby za poslednych 1,5 roka, podla variabilneho symbolu a cisla uctu, a odvolavala sa na to, ze k dohliadaniu platieb potrebuje konstatny symbol!Ten vsak dotycna osoba nikdy neuvadzala, a i napriek tomu za posledne roky nikdy nebol problem tie platby dohladat.Mam dojem , ze niekopmu sa proste nechce dvihat zo stolicky svoju tlstu rit a nieco aj robit!
O soc. poistovni si uz roky myslim svoje...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tomino77 je offline (nepripojený) tomino77

    tomino77
    Zaujimalo by ma ako by to bolo pripade, ze poistne bolo zaplatene zamestnavatelom za mesiac marec 2008, ale v skutocnosti zamestnanec vobec nevedel o tom, ze bol vodec zamestnany a bol vedeny na UP ako UoZ. Zamestnanec vobec nepodpisoval ziadnu PZ ani Dohodu o VP. Az teraz sa na to prislo.

    Tak ako to teda riesit? Dakujem

    premlcacia doba -socialna poistovna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.