Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani prace, resp. brigadnicka dohoda

Dobry den,

chcel by som zamestnast studentu bud na dohodu o vykonani prace alebo ako brigadu. Pozeral som si prispevky, ktore su tu uvedene ohladom tychto zalezitosti a chcel by som sa opytat, ze to staci vyplnit dohodu o vykonani prace alebo tu inu a to jej mam dat a mam to aj niekde zaregistrovat na nejakom urade? Trebe aj nieco platit odvody a komu to mam platit? Ja som SZCO.

Vopred dakujem za odpoved.
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

cicinkos Pozri príspevok
Dobry den,

chcel by som zamestnast studentu bud na dohodu o vykonani prace alebo ako brigadu. Pozeral som si prispevky, ktore su tu uvedene ohladom tychto zalezitosti a chcel by som sa opytat, ze to staci vyplnit dohodu o vykonani prace alebo tu inu a to jej mam dat a mam to aj niekde zaregistrovat na nejakom urade? Trebe aj nieco platit odvody a komu to mam platit? Ja som SZCO.

Vopred dakujem za odpoved.
Treba prihlásiť pred nástupom zamestnanca do sociálnej poisťovni, keď skončí odhlásiť. Platíš 19% daň, úrazové a garančné odvody do soc.poisť.
0 0
cicinkos cicinkos

cicinkos je offline (nepripojený) cicinkos

VERONIKA6 Pozri príspevok
Treba prihlásiť pred nástupom zamestnanca do sociálnej poisťovni, keď skončí odhlásiť. Platíš 19% daň, úrazové a garančné odvody

Dakujem za extra rychlu odpoved Teda mne staci ist do socialnej poistovne a tam to vsetko vybavim?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

cicinkos Pozri príspevok
Dobry den,

chcel by som zamestnast studentu bud na dohodu o vykonani prace alebo ako brigadu. Pozeral som si prispevky, ktore su tu uvedene ohladom tychto zalezitosti a chcel by som sa opytat, ze to staci vyplnit dohodu o vykonani prace alebo tu inu a to jej mam dat a mam to aj niekde zaregistrovat na nejakom urade? Trebe aj nieco platit odvody a komu to mam platit? Ja som SZCO.

Vopred dakujem za odpoved.
Je tu o tom veľa, daj si vyhľadať, tak iba stručne:
1. Písomná dohoda medzi SZČO a zamestnancom.....
2. Registrácia SZČO ako zamestnávateľa na DÚ a v SP. Zamestnanca v sociálnej poisťovni...
3. Daň z príjmu (može podpísať u teba Vyhlásenie na uplatňovanie nezdaniteľnej časti)
4. Odvody ado soc. poist. - úrazové zamestnávateľ - 0.8% a 0,25% garančné poistenie
5. Štvrťročné prehľady a Hlásenie na daňový úrad
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cicinkos Pozri príspevok
Dakujem za extra rychlu odpoved Teda mne staci ist do socialnej poistovne a tam to vsetko vybavim?
AK nie si prihlásený ako zamestnáv. na DÚ na daň zo závislej činnosti ,tak je potrebné to urobiť. Inak súhlasím s predch. odpoveďou.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

cicinkos Pozri príspevok
Dakujem za extra rychlu odpoved Teda mne staci ist do socialnej poistovne a tam to vsetko vybavim?
Zamestnanca prihlasuješ v soc. poisťovni RL FO. Samozrejme predpokladám, že si zamestávateľ riadne zaregistrovaný na DÚ, Soc. poisť.
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
STE SUPER BOMBA PORADACI!!! TU NAJDEM VSETKO!!!

VRELA VDAKA!
CMUK CMUK
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Este: mám dohodár nárok na odpočet nezdanitelnej ciastky dane? 8208,-Sk?

Ď Ď Ď
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Lucida Pozri príspevok
Este: mám dohodár nárok na odpočet nezdanitelnej ciastky dane? 8208,-Sk?

Ď Ď Ď
Ak podpíše vyhlásenie k zdaneniu, tak áno.
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
smith Pozri príspevok
Ak podpíše vyhlásenie k zdaneniu, tak áno.
Tzn. môže aj nemusí si uplatňovať nezdaniteľnú čiastku? Na to je aj nejake tlačivo? Ja to iba zaškrtávam v programe (MRP).

Pekny den!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Lucida Pozri príspevok
Tzn. môže aj nemusí si uplatňovať nezdaniteľnú čiastku? Na to je aj nejake tlačivo? Ja to iba zaškrtávam v programe (MRP).

Pekny den!
Keď nemá podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmom, tak konáš protizákonne. Na to aby si to mohol uplatniť musí mať podpísané to vyhlásenie.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Lucida Pozri príspevok
Tzn. môže aj nemusí si uplatňovať nezdaniteľnú čiastku? Na to je aj nejake tlačivo? Ja to iba zaškrtávam v programe (MRP).

Pekny den!
V prípade, že si u Vás neuplatňuje nezdaniteľnú čiastku a vy mu ju uznávate "zaškrtnutím v programe" robíte mu nesprávny výpočet preddavku na daň zo mzdy. Tento nesprávny výpočet je zo strany daňového úradu sankciovaný.
0 0
maroskoq maroskoq

maroskoq je offline (nepripojený) maroskoq

dajte ju na prikaznu zmluvu a s prijmom do 45 tic za rok
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Denda Pozri príspevok
V prípade, že si u Vás neuplatňuje nezdaniteľnú čiastku a vy mu ju uznávate "zaškrtnutím v programe" robíte mu nesprávny výpočet preddavku na daň zo mzdy. Tento nesprávny výpočet je zo strany daňového úradu sankciovaný.
uf! vrela vdaka za info! idem to hladat v super fasa bingo MRP :-)

Dakujem velmi pekne!
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
smith Pozri príspevok
Ak podpíše vyhlásenie k zdaneniu, tak áno.
ešte ma napadlo, keď má dohodár aj iný-hlavný pracovný pomer, môže si nezdaniteľnú čiastku uplatnovať len v jednom pomere však? len v hlavnom v tomto prípade. teda u mňa ako dohodár už nemôže či ano?
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Lucida Pozri príspevok
ešte ma napadlo, keď má dohodár aj iný-hlavný pracovný pomer, môže si nezdaniteľnú čiastku uplatnovať len v jednom pomere však? len v hlavnom v tomto prípade. teda u mňa ako dohodár už nemôže či ano?
dohodár, či zamestnanec môže podpísať vyhlásenie na zdanenie iba u jedného zamestnávateľa, teda u teba už nemôže.
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
denisie Pozri príspevok
dohodár, či zamestnanec môže podpísať vyhlásenie na zdanenie iba u jedného zamestnávateľa, teda u teba už nemôže.
DANKE ŠN!
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
AHojte!

Prosím Vás na tlačive "Evidencný list do SP" je dohodar dobrovolne poistena osoba (oddiel 11) či oddiel 10?

Ďakujem pekne!
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
myslela som samozrejem registracny list, ked ho chcem poslat do SP...

:-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucida Pozri príspevok
myslela som samozrejem registracny list, ked ho chcem poslat do SP...

:-)
Nie, dohodár nie je dobrovoľne poistená osoba, ona odvody z dohody neplatí, platí len zamestnáv. a to GF, ÚP.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety Pozri príspevok
Nie, dohodár nie je dobrovoľne poistená osoba, ona odvody z dohody neplatí, platí len zamestnáv. a to GF, ÚP.
RLFO vypíš rovnako ako u zamestnanca, len uvedieš Dohoda.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať