Zavrieť

Porady

Katastrálne mapy

človek
Neviem to spustiť. Všetko som nainštaloval, aj ten doplnok "autodesk mapguide", no stránka ma stále vyzýva na doinštalovanie. Vie niekto čo s tým? IE popupy danej stránky som povolil. Neviem či tam má byť, ale v doplnkoch IE som mapguide nenašiel, aby som ho povolil. No nainštalované to je. IE9x32-x64
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Aký používaš prehliadač?
Mne to na mozille nejde akonáhle si to spustím na explovery či čo to je tak v pohode mi zobrazí mapy.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
Xanti Pozri príspevok
Aký používaš prehliadač?
Mne to na mozille nejde akonáhle si to spustím na explovery či čo to je tak v pohode mi zobrazí mapy.
Keby si si to prečítal, tak by si zistil, že internet explorer Iný ani neodporúčajú na katasterportal.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Juraj Tlach Pozri príspevok
Keby si si to prečítal, tak by si zistil, že internet explorer Iný ani neodporúčajú na katasterportal.
A ty keby si Xanti nakukol do profilu, tak by si z nej neurobil transsexuála.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Technické predpoklady pre používanie aplikácie pre súbor grafických informácií (SGI) sú:
  • Internetový prehliadač Microsoft Internet Explorer verzie 6.0 a vyšší
  • Rozlíšenie minimálne 1024x768 (stránky sú optimalizované pre toto rozlíšenie)
  • Povolené Cookies
  • Povolený JavaScript
  • Povolené inštalovanie a spúšťanie ActiveX komponentov a administrátorské práva na počítači za účelom inštalácie ActiveX plugin-u (platí pre operačné systémy Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows NT)
  • Povolené zobrazovanie Pop-up okien (aplikácie ktoré môžu blokovať Pop-up okná sú napríklad Microsoft Internet Explorer, Anti-vírus, Google Toolbar, atď...)
  • Rozšírenia Microsoft Internet Explorera alebo toolbary ako Google Toolbar môžu negatívne vplývať na MapGuide Viewer
  • Úroveň bezpečnosti Microsoft Internet Explorera nesmie byť nastavená vyššie ako „Medium“/„Stredná“.
  • MapGuide Viewer ActiveX komponent môže byť zablokovaný („disabled“), odblokujte ho v nastavení Microsoft Internet Explorera
  • 64-bitová verzia Microsoft Internet Explorera nie je podporovaná
  • Pre Microsoft internet Explorer verzie 7 a 8 je potrebné pre úspešnú realizáciu tlače mapy vypnúť „Protected Mode“/ „Chránený režim“ (nastaviť na Off)
  • V prípade problémov s tlačou v Microsoft Internet Exploreri verzie 8 pridajte webovú stránku „http://195.28.70.134/“ medzi „ Trusted sites“

zo stránky katasterportál...
2 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
Stefan2005 Pozri príspevok
Technické predpoklady pre používanie aplikácie pre súbor grafických informácií (SGI) sú:
  • Internetový prehliadač Microsoft Internet Explorer verzie 6.0 a vyšší
  • Rozlíšenie minimálne 1024x768 (stránky sú optimalizované pre toto rozlíšenie)
  • Povolené Cookies
  • Povolený JavaScript
  • Povolené inštalovanie a spúšťanie ActiveX komponentov a administrátorské práva na počítači za účelom inštalácie ActiveX plugin-u (platí pre operačné systémy Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows NT)
  • Povolené zobrazovanie Pop-up okien (aplikácie ktoré môžu blokovať Pop-up okná sú napríklad Microsoft Internet Explorer, Anti-vírus, Google Toolbar, atď...)
  • Rozšírenia Microsoft Internet Explorera alebo toolbary ako Google Toolbar môžu negatívne vplývať na MapGuide Viewer
  • Úroveň bezpečnosti Microsoft Internet Explorera nesmie byť nastavená vyššie ako „Medium“/„Stredná“.
  • MapGuide Viewer ActiveX komponent môže byť zablokovaný („disabled“), odblokujte ho v nastavení Microsoft Internet Explorera
  • 64-bitová verzia Microsoft Internet Explorera nie je podporovaná
  • Pre Microsoft internet Explorer verzie 7 a 8 je potrebné pre úspešnú realizáciu tlače mapy vypnúť „Protected Mode“/ „Chránený režim“ (nastaviť na Off)
  • V prípade problémov s tlačou v Microsoft Internet Exploreri verzie 8 pridajte webovú stránku „http://195.28.70.134/“ medzi „ Trusted sites“

zo stránky katasterportál...
hmm..jediné čo som nevedel z toho je, že to nefunguje na IE x64. Ale všeko mám v poriadku. A v nastaveniach IE mapguide nemám...neviem ho tam nájsť. V doplnkoch nie je. A profil ma nezaujíma, nie je to podstatné
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
Aháá, prehliadol som zašíté filtrovanie activex. Po vypnutí to nabehlo
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

A monopol MS veselo vpred.....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Juraj Tlach Pozri príspevok
Aháá, prehliadol som zašíté filtrovanie activex. Po vypnutí to nabehlo
Prosím, kde sa nastavuje vypnutie activex, tiež povolenie javascript, už som vyskúšala kadečo http://www.porada.sk/t165345-ako-si-...nutelnost.html a nie, a nie sa k mape dopracovať.
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
No ono to nie je vybnutie activex, ale vypnutie filtrovania activex. Je to zapnuté kôli bezpečnosti, nepoužívam IE, tak nejako dopodrobna to nepoznám. Ale dá sa to vypnúť v nastaveniach/bezpečnosť/filtrovanie activex, alebo pre danú lokalitu,keď si spustíš stránku, na panely s adresou klikni na modrý krúžok a vypni. 4o sa týka hľadania, máš to na stránke katastra nie? Kraj, okres, územie...čo ti nejde?
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem, urobila(nastavila) som tak, ako si mi doporučil ale vždy mi zobrazí prázdnu stránku. LV, parcely, vlastníkov si viem pozrieť, len k tej mape sa neviem dopracovať, určite to bude v nastaveniach. Odkedy mám nový PC s OS WIN7, tým aj IE, neviem mapy zobraziť.
Tiež IE vôbec nepoužívam, to len potrebujem občas pozrieť nejaké mapy.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Marína Pozri príspevok
...Odkedy mám nový PC s OS WIN7, tým aj IE, neviem mapy zobraziť...
... nemáš náhodou 64-bitový W7 ?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nie, mám 32 bitovú verziu.
Ďakujem za ochotu, poprosím niekoho, kto do toho vidí lepšie ako ja, nech sa mi na tie nastavenia pozrie.
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
Nainštalovala si si ten doplnok?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

To ako prvé. Toľko tých podmienok tam dali, že viac sa im asi už ani na stránku nezmestilo.
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
prehliadač je väčšinou nastavený, netreba veľa v ňom montovať. Ja som len vypol to filtrovanie. Ináč som s tým nerobil nič. A keďže ho nepoužívam, nič som v ňom ani nenastavoval.povoliť cokies, a tie kraviny, čo tam píšu..treba vidieť.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vďaka za ochotu.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- v tych katastralnych uzemiach, kde nie je spracovany a zapisany register - ROEP nie je mozne prezerat geaficke podklady
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Áno, viem, nie je to však môj prípad, určite len niečo nemám správne nastavené.
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

Ale prosim vas. Kat. mapy sa daju pozerat vo VSETKYCH prehliadacoch, aj vo Firefoxe aj v google chrome a casto to tam ide lepsie ako v IE samotnom. Len si treba nainstalovat rozsierenie IE tab ale IE tab+, pripadne IE tab2 a krasne sa vam pekne vsetko nacita ;-) Pojdete na kataster portal, pravy klik na zobrazenie mapy a tam klik na otvorit prepojenie v IE tab okne ;-)
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
newmi Pozri príspevok
Ale prosim vas. Kat. mapy sa daju pozerat vo VSETKYCH prehliadacoch, aj vo Firefoxe aj v google chrome a casto to tam ide lepsie ako v IE samotnom. Len si treba nainstalovat rozsierenie IE tab ale IE tab+, pripadne IE tab2 a krasne sa vam pekne vsetko nacita ;-) Pojdete na kataster portal, pravy klik na zobrazenie mapy a tam klik na otvorit prepojenie v IE tab okne ;-)
Nemáš pravdu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať