Zavrieť

Porady

Súdny spor o výzivne na plnolete dieta

Dobrý ďeň,

Bolo prvé pojednávanie v Nových Zámkoch ktorej viedla JUDr.
N. , odporca sa na pojednávanie nedostavil a ani jeho právnik
JUDr. E..
Pri vstupe do miestnosti nás privítala sudkina s názorom že nám
nezvýši výživné, lebo otec vykázal daňové priznanie sumou 8 000
Sk.
Klamal v proti-vyjadrení že nemá žieden majetok. My sme zistili na
katastry všetky jeho majetky (rod. dom, byt, 3x pozemky, auto).
Keď sme sudkini predložili všetky tieto zistenia, odpovedala : A čo
s tým mám robiť ? dokonca ani nevedela čo si má od odporcu
vyžiadat.
Neviem čo si mám o tom všetkom myslieť.
Odporca má vysokú životnú úroveň, pohostinstvo mu prosperuje a má
aj nadštandartné stomatologické výkony adť.

Chceli by sme Vás poprosiť o radu, že čo máme robiť, ak sa k
tomuto sudkina tako stavia ?
A ako sa môžme voči odporcovi brániť ? Žiaľ my si právnika
nemôžeme dovoliť.

Bola by som Vám velmi vďačná za skorú odpoveď.

S pozdravom Harisova.

Ďakujeme.
Naposledy upravil arizona : 31.07.09 at 11:40
Usporiadat
harisova66 harisova66

harisova66 je offline (nepripojený) harisova66

doteraz mi platil 53 eur
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Nevyznam sa v problematike vyzivneho (ci sa posudzuje prijem alebo majetok alebo oboje), ale dovolim sa objasnit pojmy:

harisova66 Pozri príspevok
nezvýši výživné, lebo otec vykázal daňové priznanie sumou 8 000
Sk.
Prijem = "zisk" z podnikania, ktory vykazal v danovom priznani.

harisova66 Pozri príspevok
Klamal v proti-vyjadrení že nemá žieden majetok. My sme zistili na katastry všetky jeho majetky (rod. dom, byt, 3x pozemky, auto).
Prijem a majetok su dve rozdielne zalezitosti. Aj ked nema dostatocny prijem, neznamena, ze nemoze mat majetok. Napr. automobil v majetku firmy mu znizil "zisk" (automobil je jeho majetkom), preto jeho "zisk" podla danoveho priznania je len 8 000 Sk.

harisova66 Pozri príspevok
Keď sme sudkini predložili všetky tieto zistenia, odpovedala : A čo s tým mám robiť ? dokonca ani nevedela čo si má od odporcu vyžiadat. Neviem čo si mám o tom všetkom myslieť.
Ak sudkyna nevie, co ma robit, to je dost smutne a ubohe.

harisova66 Pozri príspevok
Odporca má vysokú životnú úroveň, pohostinstvo mu prosperuje a má aj nadštandartné stomatologické výkony adť.
Aj napriek tomu uviedol velmi nizky zisk s danovom priznani. Ak sa Vam jeho zivotny styl zda prilis narocny a zaroven vykazuje nizky zisk v danovom priznani, mozete dat podnet na Danovy urad - ten mu urobi danovu kontrolu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ja by som povedala, že plnoleté dieťa má zbaliť kufre a prísť otcovi domov. Oboznámiť ho, že bude bývať s ním, že matka súhlasí s výživným k rukám dieťaťa plnoletého vo výške 53 eura, a zvyšok má pokryť otec a zabezpečiť otec.
Ak nechce platiť, nech živí dieťa. Aspon sám uvidí, že peniaze potrebuje dieťa a nie matka. Možno mu to otvorí oči.
0 0
harisova66 harisova66

harisova66 je offline (nepripojený) harisova66

Bývať s nadmieru agersívnim človekom ? to by asi nebolo najlepšie riešenie. A on si uvedomuje že tie peniaze potrebuje dieta len co sa da cakat od takeho cloveka ktory si zaplatí radsej najlepsieho pravnika v meste nez by tie peniaze mal dat svojej jedinej dcere. Tento clovek sa neda nazvat otcom, lebo nikdy ním nebol.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

harisova66 Pozri príspevok
Bývať s nadmieru agersívnim človekom ? to by asi nebolo najlepšie riešenie. A on si uvedomuje že tie peniaze potrebuje dieta len co sa da cakat od takeho cloveka ktory si zaplatí radsej najlepsieho pravnika v meste nez by tie peniaze mal dat svojej jedinej dcere. Tento clovek sa neda nazvat otcom, lebo nikdy ním nebol.
Skús využiť bezplatnú právnu poradňu - mala by byť v každom väčšom meste. Bez právnika ťažko preukážeš jeho majetkové pomery, keď ti sudkyňa - ako matke - nie je naklonená ...
0 0
harisova66 harisova66

harisova66 je offline (nepripojený) harisova66

-8 000 Sk - jeho mesacný príjem "akoze"
-viem ze majetok a príjem sú 2rozdielne ale ked ma nízky príjem preco ten majetok nepreda ?????
-danova kontrola nepomoze "všade ma znamych"
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

To si nepísala, že je agresívny. Teda som to nepostrehla v tvojom príspevku.
To si žiada dcéra výživné nie? Kedže je plnoletá.
Tak treba vyčísliť dopodrobna všetky jej výdavky. Teda zarátať do toho bývanie s tebou, náklady na to bývanie a vreckové a oblečenie a výdavky do školy.
Nech to má dcéra presne porátané, a pred sudkinou to rozdelí dvoma. 1/2 prispeješ ty a druhú otec. Sudkiňa nebude mohla namietať si myslím.
Proste musí preukázať aké má náklady, a ty ako matka sa podielaš tým jednou polovicou.
Čiže ak za bývanie zaplatíš 200 eur mesačne a bývate v byte 2 osoby tak náklad tvojej dcéry je 100 eur a takto to rozpočítať dopodrobna.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

harisova66 Pozri príspevok
-8 000 Sk - jeho mesacný príjem "akoze"
-viem ze majetok a príjem sú 2rozdielne ale ked ma nízky príjem preco ten majetok nepreda ?????
-danova kontrola nepomoze "všade ma znamych"
nedoporučujem nahlasovať daňovú kontrolu.
Prepisovala som odvolanie voči stanoveniu výživného jednej mamičke, ktorá žiadala zvýšenie na 7000sk /prepoč. na € a otec dieťaťa je dobrovolne nezamestnaný - t.zn. oficialne nemá žiadny príjem. Tiež tam dokladovala majetkové pomery otca. Na súde ju zastupuje právnička ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

harisova66 Pozri príspevok
mamina je moja zastupkina podla práva plnej moci. pravnu poradnu v NZ žial nemame
Najbližšie asi nájdeš na Krajskom súde v Trnave. Možno by stálo za to, tam vycestovať. Predtým si asi treba dohodnúť termín stretnutia.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

skúste súd v Nitre /dcéra mala tiež právnika pri rozvode-jednalo sa o byt, a nezobral ani korunu, úplne cudzí človek/
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

adi11 Pozri príspevok
skúste súd v Nitre /dcéra mala tiež právnika pri rozvode-jednalo sa o byt, a nezobral ani korunu, úplne cudzí človek/
osobnú skúsenosť nemám - mne sa tiež zdá, že tieto bezplatné poradne fungujú aj na okresných súdoch.
0 0
harisova66 harisova66

harisova66 je offline (nepripojený) harisova66

prečo? nedoporučuješ danovu kontrolu?
0 0
harisova66 harisova66

harisova66 je offline (nepripojený) harisova66

prosim ťa porad mi kto to je!Alebo pošliťe mi nanho kontakt?
PROSIM !
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

harisova66 Pozri príspevok
prečo? nedoporučuješ danovu kontrolu?
A čo tým dokážeš ? Pokial ho nechytia, že neblokuje, priamo v krčme, je to na dlhé lakte ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

harisova66 Pozri príspevok
najprv si to riadne prečitaj ,možno to pochopiš!
ak tento príspevok patrí mne - ver mi, že čítala som všetky tvoje. Bez právnika, príp. kvalifikovanej žiadosti o zvýšenie výživného - zvýšenie výživného nedosiahneš.
Je smutné, že máš takého otca ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ešte máš aj túto možnosť :

http://www.vop.gov.sk/

v záhlaví stránky nájdeš formulár na podanie podnetu verejnému ochrancovi práv
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Tia by som doporucila VOP.
0 0
harisova66 harisova66

harisova66 je offline (nepripojený) harisova66

to nepatrilo ťebe! prepač
0 0
svetlik svetlik

svetlik je offline (nepripojený) svetlik

Ta sudkyna to zrejme myslela ako "vtip", aj ked dost blby.

Z popisanej situacie podla mna jednoznacne vyplyva, že "otec" ma prijem z inej nez zavislej cinnosti podliehajucej dani z príjmu. V tomto smere preto odkazujem na ust. § 63 ods. 1,2 Zákona o rodine. Ak sudkyna nevie, ako má postupovať, v nadväznosti na uvadzane skutocnosti (stomatolog, pohostinstvo) treba "usmernit" súd v zmysle uvedeného ustanovenia. Ono sa to potom urcite pohne.

GL
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Sudkyna môže stanoviť výživné z preukázaných príjmov, nie z nepodložených domniehok. A posudzuje sa príjem otca, nie majetkové pomery. Viem že dámy nebudú chcieť so mnou súhlasiť, ale sudca rozhoduje na základe objektívny skutočností a nie subjektívnych pocitov.
Pred súdom je pravda to, čo sa dá dokázať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať