Zavrieť

Porady

vzor ziadosti o nahliadnutie do sudneho spisu

chcela by som poprosit, ci niekto nahodou nema nejaku ziadost o nahliadnutie do sudneho spisu niekym, kto nie je ucastnikom konania. Tiez by som chcela poprosit neviete niekto, ako dlho to trva, kym sud o takejto ziadosti rozhodne a ci to nieco stoji? Dakujem krasne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    vlastam Pozri príspevok
    chcela by som poprosit, ci niekto nahodou nema nejaku ziadost o nahliadnutie do sudneho spisu niekym, kto nie je ucastnikom konania. Tiez by som chcela poprosit neviete niekto, ako dlho to trva, kym sud o takejto ziadosti rozhodne a ci to nieco stoji? Dakujem krasne
    Vzor asi neexistuje, nie som právnik ...neviem , ale

    Sudca môže povoliť aj iným osobám než účastníkom konania nazerať do spisu a robiť si výpisy a odpisy, ak sú na to vážne dôvody a oprávnené záujmy účastníkov konania tým nemôžu byť dotknuté. Vážnym môže byť napríklad skutočnosť, ktorá dokazuje, že nazretie do spisu priamo súvisí s právnym postavením žiadateľa alebo informácia zo spisu môže toto jeho právne postavenie ovplyvniť.

    Tu je však potrebné poukázať na to, že takáto osoba by musela písomne požiadať súd o nahliadnutie do spisu a uviesť všetky skutočnosti, ktoré potvrdzujú jej vážne dôvody, a zároveň preukázať, že oprávnené záujmy účastníkov konania týmto nahliadnutím nebudú dotknuté. Súd by o žiadosti rozhodol tak, že buď by vám povolenie vydal, alebo by žiadosť zamietol. Súd nemá stanovenú lehotu, v ktorej musí o tejto žiadosti rozhodnúť.

    V zmysle zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám nepodlieha obsah súdneho spisu povinnosti na sprístupnenie informácií. Okrem účastníkov súdneho konania má právo nahliadnuť do súdneho spisu napríklad verejný ochranca práv v prípade, ak skúma, či došlo k disciplinárnemu previneniu sudcu, prípadne rieši inú otázku týkajúcu sa štátnej správy súdu.
    http://podnikanie.etrend.sk/podnikan...formaciam.html

    vzor ziadosti o nahliadnutie do sudneho spisu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.