Zavrieť

Porady

Cestovne nahrady SZCO

Auto ma pozicane v cechach na podnikanie a sidlo podnikania ma v Michalovciach co si moze zuctovat v cestovnych nahradach okrem diet, ci aj 6,20 za km a spotrebovane PHM - pracu ma na zaklade zmluv - vykonáva ich v Cechach, tam mu aj platia v Kc a kde ma zaplatit dan z motorovych vozidiel ak ma cesku znacku chodi s nim aj domov do Michaloviec-robi na turnusy 20 dni pracuje a 8 dni je doma

auto je pozicane bezplatne od svagra a v technickom preukaze on je majitel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    vali Pozri príspevok
    co si moze zuctovat v cestovnych nahradach okrem diet, ci aj 6,20 za km a spotrebovane PHM ....auto je pozicane bezplatne od svagra a v technickom preukaze on je majitel
    V zmysle § 19 ods. 2 písm. e) ZoDP má SZČO nárok na uplatnenie základnej náhrady len v prípade použitia vlastného motorového vozidla nezaradeného do obchodného majetku. Prenajaté auto resp. auto používané na základe zmluvy o výpožičke túto podmienku nespĺňa, preto na účtovanie náhrady 6,20/km nárok nemá, uznaným daňovým výdavkom je len náhrada za spotrebované PHL.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    andrej_rv Pozri príspevok
    V zmysle § 19 ods. 2 písm. e) ZoDP má SZČO nárok na uplatnenie základnej náhrady len v prípade použitia vlastného motorového vozidla nezaradeného do obchodného majetku. Prenajaté auto resp. auto používané na základe zmluvy o výpožičke túto podmienku nespĺňa, preto na účtovanie náhrady 6,20/km nárok nemá, uznaným daňovým výdavkom je len náhrada za spotrebované PHL.
    ... ešte aj osobného .

    vali je offline (nepripojený) vali

    vali
    Ale asi musí mať zaplatenú daň z MV, ale kde tu na Slovensku- ak má ŠPZ českú? Len vtedy si môže zaúčtovať náhradu za spotrebované PHL nie??? Ďakujem vopred za odpoveď.
    Naposledy upravil vali : 23.01.08 at 20:11

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    vali Pozri príspevok
    Ale asi musí mať zaplatenú daň z MV, ale kde tu na Slovensku- ak má ŠPZ českú?
    Zaúčtovať spotrebu PHL do nákladov si môže aj bez zaplatenej dane, ale pri kontrole mu daň (samozrejme aj penálami) dorubia.
    Uvádzané vozidlo podlieha dani v zmysle § 85 ods. 1 písm. d) zákona 582/2004 Z.z. o miestnych daniach:
    1) Daňovníkom je fyzická osoba alebo právnická osoba, alebo ich organizačná zložka zapísaná do obchodného registra, ktorá
    d) používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá má trvalý pobyt alebo sídlo v zahraničí.
    Podľa § 99 ods 5) zákona:
    (5) Správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru predchádzajúceho roka, a ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 1 písm. d), podľa trvalého pobytu alebo sídla daňovníka...

    V zmysle uvedeného by si daň mala platiť podľa miesta trvalého pobytu daňovníka používajúceho na svoje podnikanie auto evidované v zahraničí .

    Cestovne nahrady SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.