Zavrieť

Porady

Zmeny na PN - ke

Chcem sa opýtať, čo máme robiť so zamestnancom, ktorý nám doniesol PN-ku po desiatich dňoch. Ide o to, že v práci dostal pruh, zavolal nadriadenému, že sa necíti dobre a berie si dovolenku. Evidovali sme mu dovolenku a včera doniesol pn s dátumom 17.08.2010. Bolo tam vyznačené, že je to choroba, ale bol zaškrtnutý aj pracovný úraz, kedže bol nestránkový deň, tak až dnes som volala na sociálnu poisťovňu, či to mám evidovať ako chorobu, alebo prac. úraz, a pani na sociálnej mi v evidencii zistila, že od lekára majú hlásený mimopracovný úraz. Vrátila som mu PN, s tým, nech mu lekár presne vyznačí o čo ide. Musíme mu uznať takýto pracovný úraz, a nebudeme postihovaný za neskoré odovzdanie papierov pri pracovnom úraze?
Môže to vôbec dodatočne upravovať, ak na sociálnej to majú už evidované ako mimopracovný úraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.