Zavrieť

Porady

UNION ZP

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať ohľadom zasielanie mesačných výkazov. Za mesiac jún bol výkaz zaslaný v papierovej forme a nie elektronicky. Je potrebné zaslať ho dodatočne elektronicky? Pani v poisťovni tvrdila, že nie, ale pre istotu sa pýtam.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Zásadné zmeny vo vykazovaní preddavkov od 31.05.2011

    Úrad upravil počet poistencov – zamestnancov pre povinné predkladanie výkazov v elektronickej forme z 3 zamestnancov poistených v príslušnej zdravotnej poisťovni na 3 zamestnancov poistených vo všetkých zdravotných poisťovniach. Z uvedeného vyplýva, že zamestnávateľ, ktorý má napr. 2 zamestnancov poistených vo VšZP a jedného zamestnanca poisteného v inej zdravotnej poisťovni je povinný, s účinnosťou od 31.05.2011, výkazy predkladať výlučne v elektronickej forme.
    V časti Údaje o preddavkoch bod 1. sa uvádza počet prihlásených zamestnancov v príslušnej zdravotnej poisťovni.
    V časti Údaje o preddavkoch v bode 1A sa uvádza celkový počet zamestnancov prihlásených vo všetkých zdravotných poisťovniach.
    V časti Zoznam zamestnancov, príjmy, vymeriavacie základy a preddavky bol názov položky „Celkový príjem“ zmenený na názov „Skutočná výška príjmu“, kde zamestnávateľ uvedie skutočnú výšku príjmu, ktorú zamestnanec dosiahol v príslušnom kalendárnom mesiaci. Správne vypĺňanie uvedenej položky je dôležité pre vykonanie ročného zúčtovania za rok 2011.

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    už to neplatí, ak máš dokopy viac zamestnancov ako 2, je jedno v ktorej poisťovni, do každej musíš posielať výkazy elektronicky

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    V papierovej forme sa môžu odovzdať výkazy do 2 zamestnancov. Mne sa vyskytol za júl problém - máme len 1 zamestnanca v Unione, ale sa mi nedá v Olympe vytlačiť výkaz, vraj ho mám podať elektronicky. Jednoduchšie mi je ho tam po ceste odniesť. Asi musím zavolať do Krosu.

    fitbella je offline (nepripojený) fitbella

    fitbella
    podávam výkazy elektronicky(mám viac zamestnancov), ale po dovolenke som zistila, že kolega, ktorý ma zastupoval, výkaz neposlal elektronicky, ale poštou, preto sa chcem uistiť, či je potrebné poslať ho dodatočne.

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    fitbella Pozri príspevok
    podávam výkazy elektronicky(mám viac zamestnancov), ale po dovolenke som zistila, že kolega, ktorý ma zastupoval, výkaz neposlal elektronicky, ale poštou, preto sa chcem uistiť, či je potrebné poslať ho dodatočne.
    prihlás sa elektronicky a pozri sa v prehľadoch, či tam ten výkaz je nahratý, ak ho už v poisťovni nahrali, tak nemusíš nič posielať.

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Prosím Vás, ak chceme posielať výkazy elektronicky- treba tiež vybavovať osobný certifikát, alebo dačo podobné ako vo VšZP, alebo tu sa konateľ zaregistruje, vypíše a vytlačí zmluvu, podpíše, pošle- oni mu pošlú PIN... a potom je jedno, kto bude tie výkazy posielať?
    Alebo tú registráciu treba urobiť tiež z toho PC z ktorého sa budú výkazy posielať ako vo VšZP?
    Už mám v tom guláš

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    L-M Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak chceme posielať výkazy elektronicky- treba tiež vybavovať osobný certifikát, alebo dačo podobné ako vo VšZP, alebo tu sa konateľ zaregistruje, vypíše a vytlačí zmluvu, podpíše, pošle- oni mu pošlú PIN... a potom je jedno, kto bude tie výkazy posielať?
    Alebo tú registráciu treba urobiť tiež z toho PC z ktorého sa budú výkazy posielať ako vo VšZP?
    Už mám v tom guláš
    platí zvýraznené
    L-M Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.