Zavrieť

Porady

Kerio Firewall vs. NOD32

stručne jasne - mám nainštalovaný NOD32. funguje v pohode..
teraz som skúsil nainštalovať Kerio... ALE - ked ho zapnem.. vypisuje, že v NODE mám vypnúť IMON, vraj " nie sú kompatibilní" ... - ked IMON vypnem, tak funguje rel. v pohode.. ale zase mi vypne Skype, ICQ, Bear Share a pod..

tak sa chcem spýtať... že či to má význam to tam mať. aké máte skúsenosti - resp. čo dokáže a nedokáže IMON..

dalej - sa mi zdá, že to dosť spomalilo komp... je to normálne?..

a keby som Kerio tam nechal. ako a kde " vypnúť" aby mi nevypínalo skype,atd.

VDAKA:..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Kerio spomalovalo pocitac aj mne. Vzhladom na jeho funkcie a narocnost sa ani necudujem. Nespomalilo ti to aj internet?
    Pokial nie si nejaky specialny IT-eckar, tak je pre teba Kerio zbytocny prepych. Neuvazoval si radsej nad komplexnym riesenim od jedneho vyrobcu, napr. Nod Internet Security, Kaspersky IS alebo nieco od Symantecu? Nove systemy maju vlastne firewall a zvycajne sa s ostatnymi "biju". Jeden system ti nazatazi az tak system ako viacero - zbytocne zaberaju miesto v RAM-ke.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Tiež mám NOD 32. Používam k nemu firewall PC tools FirewalPlus a nie sú s ním problémy. Je to free, je dobre konfigurovateľný, je k nemu čeština, slovenčinu som nevidel (ale už možno existuje).
    Funguje pod WinXP 32, Vista 32/64 a W7 32/64.
    http://www.pctools.com/firewall/
    Naposledy upravil Stevo5 : 10.09.09 at 13:11

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Jurho Pozri príspevok
    stručne jasne - mám nainštalovaný NOD32. funguje v pohode..
    teraz som skúsil nainštalovať Kerio... ALE - ked ho zapnem.. vypisuje, že v NODE mám vypnúť IMON, vraj " nie sú kompatibilní" ... - ked IMON vypnem, tak funguje rel. v pohode.. ale zase mi vypne Skype, ICQ, Bear Share a pod..

    tak sa chcem spýtať... že či to má význam to tam mať. aké máte skúsenosti - resp. čo dokáže a nedokáže IMON..

    dalej - sa mi zdá, že to dosť spomalilo komp... je to normálne?..

    a keby som Kerio tam nechal. ako a kde " vypnúť" aby mi nevypínalo skype,atd.

    VDAKA:..
    Mam presne to co ty. NOD 2.50.41 a Kerio Personal Firewall (KPF) 4.2.3 uz asi 4-5 rokov a zatial bez problemov. KPF je perfektne v advanced mode, pred akoukolvek komunikaciou, ci uz dnu alebo von to monitoruje a upozorni ta na to. Pre niekoho je to otravne, ale po vytvoreni par pravidiel to uz prestane
    V nde mam vypnuty DMON (ochrana dokumentov MS office) a EMON pre outlook.
    IMON by si vypinat nemal, lebo to je internetova ochrana

    Mne nikdy nevypisovalo aby som nieco vypol, alebo zapol, len vyhodi hlasku ci chcem nieco povolit, alebo zakazat.
    POsli screenshot co ti vypisuje KPF a odporucam ho instalovat v advanced mode

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    tiez som pouzival Kerio a bez problemov...teraz mma zone alarm a ide v pohode ... ak chces pouzivat PF najlepsie je ho prepnut ako spomonal Fero11 do advanced modu a nastavit ho podla svojich potrieb... standard mod co je dafaultne nieje zly ale nie vzdy nastavi veci tak ako ma

    Kerio Firewall vs. NOD32

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.