Zavrieť

Porady

Distribucia a dovoz destilatov na zivnost

Ahojte poradaci,

Chcem zacat s dovozom destilatov z krajin EU, predavat ho cez eshop a distrubuovat ich aj do nasich obchodov. Na zaciatok sa chcem zamerat na jeden druh destilatu, ktory nie je dostat na slovenskom trhu.

Presiel som si prispevky na porade a aj prislusne zakony. No nie som si isty ci som nieco neprehliadol a nevynechal, ak by ste vedeli poradit ci su nasledovne kroky spravne a ci nieco este pre danu cisnnost netreba :
- Zivnost
- registracia na colnom urade ako "opravnena prijemca v pozastaveni dane"

otazky :
- nie je mi jasne ci sa mam prihlasit aj ako platca DPH a do recyklacneho fondu.
- Mozem ako opravneny prijemca nakupovat tovar v pozastaveni dane aj z krajin mimo EU ?
- Musi opravneny prijemca podavat danove priznanie za kazdy mesiac, aj ked nic nepredal ?
- viete mi poradit nejaky free software pre jednoduche uctovnictvo, alebo nejaky zaujimavy v rozumnom pomere cena-vykon ?

Dakujem za odpovede vopred. Velmi mi pomoze, kazda pripomienka, rada, navrh.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Distribucia a dovoz destilatov na zivnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.