Zavrieť

Porady

krvné dostičky - trombocity

Dcére zistili keď mala 12rokov velký nedostatok krvných dostičiek a jedno z riešení bolo vyoperovať slezinu.Nanešťaste patrila medzi tri percentá ktorým
operácia nepomohla a ďalších 10rokov musela byť na liekoch ktoré musela užívať na zvýšenie trombocitov a imunitu.Momentálne vysadila lieky ale s určitým rizikom.Bol by som rád keby sa niekto ozval kdo sa na túto nemoc
vyliečil alebo sa mu stav podstatne zlepšil.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Mala som v minulosti takýto problém, zistili mi trombocytopéniu. Mala som znížený počet trombocytov, ale takéto radikálne riešenie mi nemuseli robiť.
    Neviem, či ti vysvetľovali prečo museli vybrať slezinu, ale čítala som o tom. Je to v niektorých prípadoch krajné riešenie, lebo práve slezina, spôsobuje v niektorých prípadoch problémy s trombocytmi. Nerobili tvojej dcére punkciu kostnej drene? Nezisťovali odtiaľto príčinu ochorenia? Trombocyty sa totiž tvoria v kostnej dreni a majú životnosť asi 8 dní. Potom som iba tak náhodou
    pojedla asi za dva týždne veľmi veľké množstvo slivkových kompótov a odrazu mi trombocyty zázračne stúpli, čomu sa aj lekárka veľmi čudovala. Pre istotu mi zopakovali testy dvakrát. Neviem, aké testy absolvovala tvoja dcéra a niesom v tomto až tak doma, iba viem, že trombocyty sú úlomkami kosnej drene a obnovujú sa asi každých 8 dní. Aj mne chcela lekárka robiť punkciu, ale ja som mala sústavne ešte aj malý počet bielych krviniek.

    ldi je offline (nepripojený) ldi

    ldi
    Velmi pekne Ti Kalkulka ďakujem.Dcere robili punkciu ale dôvod odumierania
    trombocitov nezistili. Prežívajú iba niekolko hodín.Robí si nádej že po pôrode
    sa jej stav môže zlepšiť.Ldi

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Tak to mi je ozaj ľúto. Čítala som niekde, že sa trombocyty dajú do tela dostať aj infúziou, ale to je asi iba dočasné riešenie. Toto by chcelo asi niekde ozaj špecializované pracovisko. A pozor pri pôrode. Dúfam, že lekári budú mať rozum a postarajú sa. Tak veľa šťastíčka. Keby som sa dozvedela niečo nové, ozvem sa ti ešte. Tak držím prsty.

    krvné dostičky - trombocity

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.