Zavrieť

Porady

Práca na doma cez internet - pravne zaleziosti tohto podnikania

Dobrý deň

Chcela by som pracovať z domu cez internet, je to v oblasti wellness, poradenstva, propagacie a predaju vyrobkov.

Ale neovládam právne záležitosti tejto veci - práca cez internet. Je na to špeciálny zákon? O aký pracovno-právny vzťah ide? Musím mať na prácu z domu živnosť, hoci by to bolo len ako vedľajšia činnosť? Musím robiť odvody, robiť účtovníctvo? Ako je to vo všeobecnosti, prosím poraďte mi a ospravedlňte moju nevedomosť, toto je prvá práca tohto typu a nechcem sa dostať do problémov.

Hľadala som túto tému už v starších príspevkoch ale nič som nenašla, prosím poraďte mi

Vopred moc ďakujem

Dennisa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karol x je offline (nepripojený) karol x

    karol x
    v ZP existuje § 52 domacka praca a telepraca. tam je popis prav a povinnosti oboch stran pracovnopravneho vztahu. ma to niekolko odlisnosti od tradicneho pracovneho pomer. pochybujem vsak, ze v tvojom pripade pojde o pracovny pomer. bude to praca zrejme na zivnost alebo nejaky hybrid -selfemployment. tak si blizsie zisti o co pojde. a daj vediet.

    Práca na doma cez internet - pravne zaleziosti tohto podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.