Zavrieť

Porady

praca v noci

prosim Vas ako mam vypocitat pracu v noci z minimalnej hod.mzdy8(t. 39,70) alebo z hod.mzdy ako ma unas zamestnanec napr. 68sk/h.

surne dakujeeeeeeeeeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Záleží na tom , ako máte vnútropodnikové smernice pre odmeňovanie. Ak nemáte žiadne, najmenej z minimálnej hodinovej mzdy.

    nicolek je offline (nepripojený) nicolek

    nicolek
    no praveze nemame nic. Problem je v tom, ze zamestnanec zarobi za hodinu 68sk,vnutropodnikove smernice nie su vypracovane. Doteraz sa uctovalo 25% zo 68, ale podla mna by to malo byt 25% zo 39,7(po novom 43,70).
    ano alebo nie dakujem. Potrebovala by som poradit ako vypracovat vnutropodnikovu smernicu(vzor).Som vo firme nova a oni nic podobne nemaju.

    Dakujem

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Takže zákonník práce § 123 Mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu :

    (1) Zamestnancovi patrí za nočnú prácu popri dosiahnutej mzde za každú hodinu nočnej práce mzdové zvýhodnenie najmenej 20 % minimálneho mzdového nároku ustanoveného v § 120 ods. 4 v Sk za hodinu pre prvý stupeň.

    Na základe uvedeného, je to minimum, ktoré zamestnancovi za nočnú prácu prináleží.

    Teda ak v zmluve nemáš dohodnuté, v akej výške by mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu malo byť vyplácané, tak platí minimum podľa vyššie uvedeného § 123. Ak máte kolektívnu zmluvu, alebo sa so zamestnancom dohodneš na vyššej sume, táto dohodnutá suma má byť uvedená buď v pracovnej zmluve v bode o mzdových podmienkach, alebo v mzdovom dekréte, alebo v kolektívnej zmluve - podľa okolností.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.