Zavrieť

Porady

Predaj internetovej stránky (nie e-shop)

Zdravím vás,

chcem odkúpiť jednu internetovú stránku (magazín). Nie je e-shopom, no mám pochybnosti. S predávajúcim som sa ústne dohodol na odpredaji, s tým, že som si nie istý hneď niekoľkými vecami:

- či a akú zmluvu máme medzi sebou uzavrieť
- či texty (fotografie zväčša ilustračné a dostupné na freephoto stránkach), resp. celý obsah treba nejako zahrnúť do zmluvy - že predávajúci sa vzdáva všetkej "duševnej" práce, ktorú vykonal a napísal v podobe článkov na tú stránku.. Skrátka sa chcem nejakým papierom poistiť, že po x-rokoch nebude po mne žiadať náhradu za niečo, čo spravil, napísal, vykonal počas jeho vlastníctva tejto stránky. Uvažujem, že by sa dala spísať nejaká veta v zmysle: predávajúci sa dobrovoľne vzdáva všetkých vlastníckych práv a obsahu, ktorý je umiestnený na webovej stránke xxxxxxx.sk.
- či to spraviť darovacou zmluvou, alebo kúpno predajnou
- či treba notára (hodnota obchodu pár eur)
- či sa to môže darovať, predať, prepísať na dve osoby

Ďakujem za postrehy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    čo tak právnik? ten pripraví zmluvu, alebo dá pripomienky k zmluve od obchodného partnera.

    Však nečakáš, že tu nájdeš niekoho, kto ti kvalifikovane spraví zmluvu? lebo to potrebuješ.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    no ja by som urcite zmluvu spisal, ze co vsetko je presne predmetom predaja. Samozrejem vratane domeny

    DOPLNENIE:
    eejha, sa mi vidi, ze si tiez zastancom rychlych rieseni . Malo si hladal. Pozri co mi google dal ked som hladal "zmluva predaj internetovej stranky".

    http://weblog.softpae.com/2005/11/29...ranok-a-zakon/
    Naposledy upravil taiko : 29.01.14 at 12:45
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    volger áno, len neviem akú zmluvu atď.
    taiko no to neviem ani ja. Musis si najst pravnika, co sa venuje obchodnemu pravu a tejto problematike
    taiko doplnil som svoju odpoved
      zbaliť

    Predaj internetovej stránky (nie e-shop)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.