Zavrieť

Porady

Pracujúci dôchodca

Som pracujúci-čerstvý-2týždne-starobný dôchodca,zamestnávateľ chce zmeniť pracovnú zmluvu -doteraz nepretržitý prac.pomer-na dohodu o vykonaní prác.Mám na to pristúpiť?na čo by som si mal dávať pozor pri uzatváraní novej prac.zmluvy,čo je pre mňa výhodnejšie?Ďakujem za úprimné poradenie.apo
Usporiadat
LydaLyda LydaLyda

LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

Ja by som nesúhlasila. Pracovná zmluva má viac výhod, oproti dohode (či už o vykonaní práce, alebo o činnosti). To že sa niekto stane počas trvania pracovného pomeru - starobný dôchodca, nie je dôvod na prerábanie pôvodnej PZ, alebu uzatváranie novej pracovnej zmluvy, alebo dokonca dohody.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ako dohodár nemáš nárok na dovolenku ani stravné lístky,ani platený "paragraf"
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Odchod do starobného dôchodku nie je dôvodom na skončenie prac.pomeru. V tvojom prípade nepôjde o zmenu pracovnej zmluvy, ale ukončenie pracovného pomeru, predpokladám, že chce aby si pristúpil na ukončenie prac.pomeru dohodou.
0 0
miro22327 miro22327

miro22327 je offline (nepripojený) miro22327

Ďakujem za odpovede,upresním môj problém.Zamestnávateľ nechce skončiť pracovný pomer iba zmenu na dohodu/nepoznám názov presne/ zrejme kvôli jeho nižším odvodom,neplateniu dovolenky,paragrafu atd.Podľa vašich odpovedí je zrejmé že pre mňa je najvýhodnejšie pokračovať v doterajšiej pracovnej zmluve-zamestnanec na dobu neurčitú.Ak to tak zostane je limitovaný zárobok?Budú sa meniť moje odvody?Prepáčte vôbec mi nieje jasná problematika,obávam sa toho ,aby som si nenarobil /zamestnaním popri dôchodku/ viac zla ako úžitku.ďakujem,apo
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

no určite si zle nenarobíš len ostaň riadne tak ako doteraz - kým sa dá!
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ako dôchodca môžeš pracovať bez obmedzenia zárobku, odvody sa budú meniť len v tom, že ani ty, ani zamestnávateľ za teba už nebudete platiť nemocenské a invalidné poistenie, ani príspevky na poistenie v nezamestnanosti.
Opravujem, nemocenské poistenie sa platí pri riadnom pracovnom pomere, aj zamestnaný dôchodca môže samozrejme poberať PN.
Naposledy upravil Kvaka : 09.02.14 at 17:36
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Katy a R
no určite si zle nenarobíš
súhlasím.....
nič nepodpisuj, ak ťa chcú prepustiť, tak aspoň odstupné dostaneš....
a s dohodou? skončí ti po odpracovaní 350 hodín/ ročne a dovi, dopo......
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Kvaka
Ako dôchodca môžeš pracovať bez obmedzenia zárobku, odvody sa budú meniť len v tom, že ani ty, ani zamestnávateľ za teba už nebudete platiť nemocenské a invalidné poistenie, ani príspevky na poistenie v nezamestnanosti.
upresňujem......pri dohode nemocenské sa neplatí...ale pri PZ sa platí a vzniká nárok na PN......
2 0
miro22327 miro22327

miro22327 je offline (nepripojený) miro22327

Ďakujem všetkým za odpovede,
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať