Zavrieť

Porady

Ako vybrať vhodný bicykel

Pekný deň prajem,
plánujem si kúpiť bicykel na časté používanie v meste na cestu do práce. Našla som si že na to je najvhodnejší trekkingový bicykel, no ďalej sa neviem pohnúť. Je ich toľko od lacnejších po drahšie a ja neviem rozoznať rozdiely medzi nimi a tým naozaj neviem čo si mám vybrať a nechcem kúpiť niečo čo by som ľutovala. Chcela by som klasiku, nie nejaký šmejd ale za rozumnú cenu. Poradí mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tlamo je offline (nepripojený) Tlamo

    Mladý človek zatiaľ márne sa snažiaci o nájdenie inej než finančnej logiky pracovnom živote. ...viac Tlamo
    ituaciu pred dvoma rokmi riesil. Vysledok bol jednoduchy:

    1.) ak si kupis bike do 400€ rataj s tym, ze v priebehu najblizsich 2 r. si budes opakovane uplatnovat reklamacie :/ (samozrejme rozhoduje akym sposobom a ako intenzivne budes dany bike vyuzivat), no mozeme konstatovat, ze budes riesit (mimo bezneho servisovania) urcite otazku probelmov s pedalmi, vyloganou vidlicou, moznom klukami. (je to moja osobna skusenost). Prave z tohto dovodu som kupoval bike na 2x. Prvy ostal nasledne zene , pretoze postupne na nom zacali odchadzat spominane suciastky. Nasledne som si nachal poradit od znameho, kupil som bike za 550€, rovno som si dal objednat vyssiu kvalitu, kluk, a vidlicu - stare suciastky som predal a dufam / myslim, ze mozem konstatovat, ze mam pokoj na 3 r. (samozrejme okrem pravidelneho servisovania bezneho opotrebenia).

    Tot moja skusenost. Najazdim 2500- 3000 km /rok, prevazne po terenoch, somzrejme mam horsky bike.

    Odhliadnuc od mojich zvysenych narokov na bike by som ti odporucal ist radsej do drahsieho biku, posetrit, splatky a pod. a vyhnes sa pridanym neskorsim vydavkom. . . . . vies lebo fakt je, ze veelmi tazko sa dopracujes k spokojnosti v reklamaciach, kde sa ty budes odvolavat an chybnost materialu / konstrukcie a predavajuci ti (mnohokrat opravnene) odpovie, ze dany vyrobok nebol pouzivany sposobom na aky bol dimenzovany...

    napr.: ako dokazes, ze si nenabehla na velky hrb v plnej rychlosti, tym sa ti roztiahli puzdra vo vidlici a tak dochadza k voli a neprijemnemu klopkaniu, -> nemas ako,

    Ku znackam sa tazko konkretne vyjadrovat. Shimano je napriklad na trhu u nas asi najdlhsie a mozem potvrdit ze prehadzovacku mam od nich a je absolutne bezchybna.

    Co si musis na novom biku urcite vsimat je:

    - modelova rada prehadzovacky
    - ci su packy na riaditkach rovnakej modelovej rady ako je samotna prehadzovacka (ak nie, nema zmysel mat kvalitne zelezo s indexom 1:1, ked packy na riaditkach maju index 1:2)
    - kvalitu a modelovu radu vidlice
    - kvalitu a modelovu radu kluk

    Ked si vyhliadnes konkretny bike, poodpisuj o ake znacky sa jedna v pripade tychto suciastok, a skus sa pozriet sem bikemagazin.sk na nazory, pripadne sa popytat. Mne tam veelmi pomohli s rozhodovaim. Taktiez na strankach vyrobcu si pozri kde sa asi ten ktory komponent nachadza v ramci spektra ponukanych vyrobkov, prip. porovnat s inymi cenami a p. Je to na dlhsie, ale vysledok stoji za to.

    Urcite nemozes konstatovat ze ta alebo ta znacka je dobra, dolezite je, ake komponenty su na tom zeleze zavesene )
    Naposledy upravil Tlamo : 06.03.11 at 20:07

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    najskor by som hladal info na obycajnom googli ! skus napriklad len zadat "ako spravne kupit bicykel" a uvidis co vsetko ti vyhodi, vcetne spravnych velkosti a inych potrebnych rad ...

    medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

    Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac medvedik21
    Ďakujem za radu To by bolo z časti vyriešené, čo ma ešte zaujíma je či máte niekto dobré/zlé skúsenosti s nejakou konkrétnou značkou? Pozerala som zatial DEMA a ISTER.

    Ako vybrať vhodný bicykel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.