Zavrieť

Porady

ako správne vybrať PC pre 11 ročného syna, ktorý ho využíva na hranie sa

Dobrý deň, obraciam sa na vás skúsenejších s otázkou ako správne vybrať PC pre môjho 11-ročného syna, ktorý ho samozrejme bude využívať najviac na hry... keďže sa tomu nejako nevenujem tak ani neviem, čo v podstate by mal taký PC obsahovať... zase nepotrebujem najvyššie výkony, jemu v pohode stačia parametre na staršie hry, nie novinky 2011-2012 keby mal niekto nejaký link na takýto počítač bol by som rád, aby som bol aspoň o cene v obraze a poviem vám tak max. tých 400 € som ochotný mu zaň dať...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Filip28 Pozri príspevok
    Dobrý deň, obraciam sa na vás skúsenejších s otázkou ako správne vybrať PC pre môjho 11-ročného syna, ktorý ho samozrejme bude využívať najviac na hry... keďže sa tomu nejako nevenujem tak ani neviem, čo v podstate by mal taký PC obsahovať... zase nepotrebujem najvyššie výkony, jemu v pohode stačia parametre na staršie hry, nie novinky 2011-2012 keby mal niekto nejaký link na takýto počítač bol by som rád, aby som bol aspoň o cene v obraze a poviem vám tak max. tých 400 € som ochotný mu zaň dať...
    ahoj ja odporúčam vymeniť len komponentny za výkonnejšie a staršie predať ktoré už nepotrebuješ určite na hranie hier bude treba nový výkonný procesor základná doska pamäte Ram a samozrejme najviac bude záležať na grafickej karte ktorá bude rádovo 10 násobne vyššia ako tá 6 ročná... pevný disk si myslím že ani nebude treba meniť
    http://www.alza.sk/amd-phenom-ii-x4-a6-3650-d248432.htm štvorjadrový procesor 2600MHz
    http://www.alza.sk/pamet-a-data-6gb-...l8-d108382.htm 6 GB ram DDR3
    http://www.alza.sk/gainward-gtx560-2gb-ddr5-d239141.htm táto grafická karta bude zvádať každú hru aj na veľmi vysokých požiadavkách oplatí sa na hry
    http://www.alza.sk/asus-f1a75-v-evo-d246900.htm základná doska ktorá by mohla pre toto všetko postačovať ak sa ti chce môžeš pohľadať tieto produkty na nejakom porovnaní cien a do tých 400 eur by sa to mohlo v pohode zmestiť - BTW tá grafická karta je fakt skvelá

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    napadaju ma dve moznosti, bud mas na vyber PC-cko uz komplet zostavene to znamena bedna+monitor + (repraky+mys+klavesnica) - to si zajdi niekde do predajne tam ti poradia a ponuknu co maju, vysvetlia aky procesor,graficku kartu atd. má PC
    Alebo dalsia moznost je poskladat PC samostatne s kupených komponentov ako je procesor, grafika, RAM, CD-RómKA ... Sú ludia čo sa takýmto veciam venuju, rozumeju, poskladaju(asi nie zadarmo ak to nieje kamoš).. ALE su aj fóra kde ti poradia napr tu: http://www.pcforum.sk/pc-zostava-do-400e-vt127949.html
    Myslím si ze skladacka bude lacnejsia ako hotove PC, a zaruku más na kazdu suciastku 2 roky tak myslim ze v poho.
    Za 400 E sa da kupit dobre pc bez monitora

    Filip28 je offline (nepripojený) Filip28

    Filip28
    Ďakujem, potrebujeme len bedňu, monitor máme, ten využívame ako monitor na PC, ako televízor a DVD v jednom, myš a klávesnicu a repráky tiež, len máme zastaralú bedňu asi 6 ročnú a už mu nejdú tie hry, ktoré by on chcel hrať...

    Filip28 je offline (nepripojený) Filip28

    Filip28
    Pozrel som tú graf. kartu, tak tá musí byť dobrá pecka my sme rozmýšľali, že ten starý necháme mladšej dcére nech ho dokatuje

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    na cely pc treba trosku viac penazi...
    taky nastrel okolo 400eur je v prilohe
    Naposledy upravil mecky : 27.06.12 at 12:39
    pc amd.jpg  

    Filip28 je offline (nepripojený) Filip28

    Filip28
    ja som si toho vedomý, že by bolo vhodnejšie viac do toho investovať, ale keďže syn má 11 a kým pôjde niekde na strednú školu, opäť bude potrebovať niečo novšie, takže som zvolil taktiku, že zatiaľ na to jeho hranie vyberiem niečo menej finančne náročné.....
    Filip28 Pozri príspevok
    ja som si toho vedomý, že by bolo vhodnejšie viac do toho investovať, ale keďže syn má 11 a kým pôjde niekde na strednú školu, opäť bude potrebovať niečo novšie, takže som zvolil taktiku, že zatiaľ na to jeho hranie vyberiem niečo menej finančne náročné.....
    som rád že zaujala moja ponuka ... počítač je určite jedna z najhorších investícii keď sa využíva len na hranie browsovanie a podobne, napr. dobrá vec je aj to že keď si si určil rozpočet 400 eur ušetriť sa dá aj na tom že sa dokupuje postupne pamäť RAM pretože na základnej doske sú 4 sloty ( úložné priestory ) a na začiatok stačí kúpiť jednu 4 GB Ram DDR3 ktorá sa dá vygoogliť aj za 14 eur v zľave na internetovom obchode a potom keď by mladý hráč chcel mať počítač ešte rýchlejší doplatilo by sa ďalších 14 eur za druhú Ram a to by bolo spolu 8 GB a tak ďalej takisto by sa to dalo urobiť aj s grafickou kartou že by sa kúpila nejaká lacnejšia a keby bol priestor kúpila by sa tá hráčska boli by dve a bolo by možné ich aj prepínať podľa záťaže pretože tá obyčajná by nedokázala zvládať hru na najvyšších požiadavkách a zasa by bolo zbytočné používať na surfovanie po internete takú vysoko výkonnú kartu ke´d ju tam človek ani nevyužije a ešte jednu výhodu má že je ta pripojiteľnosť na ešte vyššiu kvalitu ako Full HD čo by bolo skvelé aj do budúcna, nehovoriac o širokom využití karty

    ako správne vybrať PC pre 11 ročného syna, ktorý ho využíva na hranie sa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.