Zavrieť

Porady

výpoveď

dobrý deň poraďáci,
chcem dať v práci výpoveď , momentálne som však na PN, ak by som podala výpoveď podľa §69 ZP t.j. okamžite, môže mi ju zamestnávateľ podpísať bez mojej prítomnosti v práci alebo príp. ak nepodpíše musím byť v práci 2 mesiace vo výpovednej lehote? Alebo je potom lepšie podať výpoveď ku koncu mesiaca (dohodou) a potom jednoducho neprísť? alebo toto nie je možné, ďakujem veľmi pekne za odpoveď príp. akúkoľvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pat288 Pozri príspevok
    dobrý deň poraďáci,
    chcem dať v práci výpoveď , momentálne som však na PN, ak by som podala výpoveď podľa §69 ZP t.j. okamžite, môže mi ju zamestnávateľ podpísať bez mojej prítomnosti v práci alebo príp. ak nepodpíše musím byť v práci 2 mesiace vo výpovednej lehote? Alebo je potom lepšie podať výpoveď ku koncu mesiaca (dohodou) a potom jednoducho neprísť? alebo toto nie je možné, ďakujem veľmi pekne za odpoveď príp. akúkoľvek radu.
    Zamestnanec nedáva výpoveď podľa § 69.
    Okamžité skončenie PP môže byť len z dôvodov uvedených v § 69 Zákonníka práce.
    Skončiť pracovný pomer k určitému dňu môžeš len v zmysle § 60 Zákonníka práce - dohodou zamestnanca a zamestnávateľa. Ak s tým zamestnávateľ nebude súhlasiť, musíš poslať výpoveď. 2-mesačná výpovedná doba ti začne plynúť od 1. dňa nasled. mesiaca. Pracovný pomer končí po uplynutí výpovednej doby, ak sa so zamestnávateľom počas jej plynutia nedohodneš inak.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Prosím o radu.
    Zamestnanec dal výpoveď k 31.3.2009
    PN od 11,5.2009
    Doniesol PN 26.5.2009.
    Čo z tothoto vyplýva, nevyznám sa v tejto oblasti.
    Ďakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    betka Pozri príspevok
    Prosím o radu.
    Zamestnanec dal výpoveď k 31.3.2009
    PN od 11,5.2009
    Doniesol PN 26.5.2009.
    Čo z tothoto vyplýva, nevyznám sa v tejto oblasti.
    Ďakujem
    Ak som dobre pochopila, tak jeho PP skončil dňom 31.3.09. Od 1.4.09 nie je vašim zamestnancom. Keďže ostal práceneschopný v 42 dňovej ochrannej lehote (ostal PN 41 deň), tak mu vystavíš potvrdenie a odošleš ho do SP spolu s PN-kou, ktorá mu na základe potvrdenia bude vyplácať nemocenskú dávku z dôvodu PN.

    http://www.socpoist.sk/616/1567s

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Ak som dobre pochopila, tak jeho PP skončil dňom 31.3.09. Od 1.4.09 nie je vašim zamestnancom. Keďže ostal práceneschopný v 42 dňovej ochrannej lehote (ostal PN 41 deň), tak mu vystavíš potvrdenie a odošleš ho do SP spolu s PN-kou, ktorá mu na základe potvrdenia bude vyplácať nemocenskú dávku z dôvodu PN.

    http://www.socpoist.sk/616/1567s
    PN nám bola odovzdaná neskoro.
    Neviem, kto prepláca prvých 10 dní. SP alebo zamestnávateľ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    betka Pozri príspevok
    PN nám bola odovzdaná neskoro.
    Neviem, kto prepláca prvých 10 dní. SP alebo zamestnávateľ?
    nemocenské od 1. dňa vypláca sociálna poisťovňa. Odstúp Obidva diely Pn-ky tam spolu s potvrdením o príjme. Príp. môžeš v sprievodnom liste uviesť kedy vám bola PN-ka doručená. Pozri ešte na PN-ku, kedy bola vystavená - či nebola vystavovaná spätne.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    veronikasad Pozri príspevok
    nemocenské od 1. dňa vypláca sociálna poisťovňa. Odstúp Obidva diely Pn-ky tam spolu s potvrdením o príjme. Príp. môžeš v sprievodnom liste uviesť kedy vám bola PN-ka doručená. Pozri ešte na PN-ku, kedy bola vystavená - či nebola vystavovaná spätne.
    Vystavená je tento dátum.
    Dievčence ďakujem Vám veľmi pekne.

    Mzdári, máte u mňa velikááánsky obdiv. Klobúk dole, do tejto oblasti sa vživote nedokopem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.