Zavrieť

Porady

Taliansko

dobrý deň chcem sa poradiť že čo hovoríte na dovolenku do talianska ako je tam či je tam čiste more alebo ako lebo som tam ešte nebol a našiel som las minute za 190 eur na týždeň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martin-nik je offline (nepripojený) martin-nik

    martin-nik
    mne neide as tak o kvalitu ket ze je to pod stany ja len celkovo ze ake je tam more či neni spinave atd
    Milas265 Tak na Elbe je ciste a aj v Kalabrii...
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    treba upresniť destináciu...kde cestujete....potom budú aj konkrétnosti....

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    Tak neviem či už tú dovolenku nemáte za sebou.... Mne sa more v Taliansku nepáči. Aspoň na tých miestach , kde sme boli. Ale viem, že dovolenku na Bibione alebo Rimini by som nechcela ísť. Spústa ľudí a more špinavé. Tam sme sa len zastavili pozrieť, lebo sú to také známe miesta.Južnejšie je to čistejšie. Boli sme v Porto Recanati. Tam to bolo celkom dobré.Na druhej strane polostrova nepamätám miesta ale pri Neapole ani pri Ríme som do vody ani nevošla. Ale na Sicílii je to už dobré . Voda čistučká . Nie síce ako v Chorvátsku ale za to pieskové pláže.

    19empty19 je offline (nepripojený) 19empty19

    19empty19
    My sme už 4. rok po sebe boli v Talianska v Lignano Sabbiadoro (asi by to malo byť niečo podobné ako Bibione). More je tam podľa mňa špinavé iba vtedy, keď je cez noc búrka a rozvíri celú vodu (riasy a rozvírený piesok- ale to iba pri brehu). Chodíme tam hlavne kvôli nákupom a programu, ktorý tam robia Taliani (AnimaVera) (často tam sú aj koncerty s bezplatným vstupom. Tento rok sme boli na speváčke Emme). Ináč je to veľmi čisté mesto a keď je more kľudné tak aj to. Mesto žije celý čas, takže sa tam určite nudiť nebudete.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Reklamné spoty tvrdia že Slovenské more sa nachádza v Chorvácku.Nesúhalasím.Bezkonkurenčne najviac ,na Istrii okolo 80% všetkých turistov, tvoria Taliani.Prečo asi ,nejdú taliani na Talianske pláže?

    robin1 je offline (nepripojený) robin1

    robin1
    Prečo pri Neapole a Ríme by si do vody nevošla? Je to tam niečím znečistené. V septembri sa tam chystáme.

    Majkas je offline (nepripojený) Majkas

    Majkas
    My sme boli 24.8-2.9. 60km od Neapolu - Baia Domizia a boli sme veelmi spokojné, plaž bola piesková a more bolo trocha špinave od rias ale iba pri brehu (prežili sme to -šak je to príroda). No tato oblast je fantastická aj na vylety - videli sme Pompeje, Vezuv, Sorrentský poloostrov, Neapol, a aj Rím.
    Chodím do Talianska na dovolenku už asi 10 rokov stále do tej istej oblasti, Gargána. Je to síce úplne na juhu a cesta autom je dlhá ale stojí za to. Piesočnatá pláž, krásne modré a hlavne čisté more, centrum s obchodmi pomerne blízko len jedinú nevýhodu, že o stravu sme sa museli postarať sami. V La giare alebo Spiaggia Lunga cez cestovku Famiko.

    retro13 je offline (nepripojený) retro13

    retro13
    No ja som bol v stanoch len jediny raz v ITA a bola to katastrofa. Vecer strasny hluk. Zbehne sa tam vela socialnych pripadov a celkovo nic moc. Maximalne pre mladych ako dobrodruzstvo. More tiez nie je moc ciste, ale zas dost teple. Dovolenka je fajn, ale ziadne stany

    Salvia je offline (nepripojený) Salvia

    Salvia
    Ako aj Žabka 24, pozdravujem, aj my sme boli v oblasti Gargano, kúsok od Vieste a bola to úžasná dovolenka: ideálne prostredie pre deti= teplé a plytké more , také teplé že by som v ňom vydržala celý deň, prijateľné množstvo ľudí na pláži, upravovaná pláž - a upravovali pláž komplet , nie len súkromné pláže, more čisté, (ja pod pojmom špinavé more chápem že v ňom plávajú odpadky alebo riasy, zvírený piesok podľa mňa nezanmená špinu, je to normálne ale určite nie špinavé). Čo sa týka cien potravín tak tam mali také fajnové špecialitky ( syry, morské príšery, ryby) ktoré by si na Slovensku nemôžeme bežne dovoliť kúpiť, ceny v reštauráciách podobné ako tu, fantastický chlieb pramo z pekárne, boli sme na večeri v jednej z drahších reštauráií na skalnom útese vo Vieste s výhľadom na Jadran a večera s rybami pre 2 dospelé osoby + dieťa nás vyšla na 24 € . určite tam ešte pôjdeme.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    o Taliansku je tu viac tém....

    nejaké fotky z Kalábrie ktoré som nafotil, som dal sem
    http://www.porada.sk/t132994-talians...ml#post1829001
    a tu je more určite krajšie ako v Chorvátsku....

    mimochodom pekná oblasť je Ligurská riviéra

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    Pridám sa so svojou otázkou na Taliansko.. Chceme ísť autom, nie veľmi ďaleko, mám predstavu kempu ale nechceme bývať v stane, ale v normálnom murovanom domčeku. Jedná sa mi hlavne o to, aby bolo v areály všetko po kope, bazén a ihriská či kurty, kvôli dieťatu.. je jedináčik a skôr si tam nájde kamaráta pre hru.. Tak raďte, ak viete o niečom schopnom.. PS: musí to byť v centre diania, kvôli večerným prechádzkam do mesta.. aby sme nemuseli autom. Ďakujem..:-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.