Zavrieť

Porady

FUCHSIA

mám rada prírodu ako takú
DSCF2799.JPG  
DSCF2801.JPG  
DSCF2800.JPG  
1/1
Dnes som si kupila krasnu fuchsiu,ale neviem,ci ju mam dat radsej von(juzna strana),alebo radsej nechat vo vnutri v izbe.Viem,ze sa pestuju aj vonku aj vo vnutri,ale radsej si necham poradit,aby som ju mala stale krasnu. Tak radte
Usporiadat
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Fuchsia neznáša priame slnko. Na južnej strane jej nebude dobre.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
No dik za odpoved,ja som si to aj myslela a tiez zvazujem vo vnutri v izbe pri okne...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Iconka Pozri príspevok
No dik za odpoved,ja som si to aj myslela a tiez zvazujem vo vnutri v izbe pri okne...
Ja mávam fuchsie v altánku, kde je iba skoro ráno slnko, inak sú v tieni. A darí sa im.
1 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Arizona,ale ja byvam v cinziaku a nemam ani balkon,takze vela moznosti nemam...len na okne z vonku,ale pri okne vo vnutri....
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Fuchsia je nádherná, ked kvitne celé leto. Tiež som ich mávala, pokiaľ sa mi na staršie rastliny nedostaly také malé biele mušky, alebo čo to bolo všetko som mala lepkavé od nich tak som viac nepestovala. Možno budúci rok si ich znova kúpim.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Iconka Pozri príspevok
Arizona,ale ja byvam v cinziaku a nemam ani balkon,takze vela moznosti nemam...len na okne z vonku,ale pri okne vo vnutri....
Iconka, nevedela som, kde bývaš.Ale v 1. príspevku si riešila dilemu, či von, alebo dnu... Z toho som konštatovala..., no zle.
Ale nevadí, z môjho príspevku sa dalo aj tak vydedukovať, že nemá rada
slnko a moc horúco.Držím palčeky a dúfam, že nám zanedlho ukážeš fotku, ako Ti krásne kvitne
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Arizona..no vsak v pohode,hlavne,ze sme sa pochopili.Takze zajtra ju asi zavesim blizko okna vo vnutri tej juznej izby a poslem aj fotky.Som z nej cela vytesena,tak snad sa jej bude aj darit.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Tak uz visi
nase kvety 008.jpg  
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
beba13 Pozri príspevok
Fuchsia je nádherná, ked kvitne celé leto. Tiež som ich mávala, pokiaľ sa mi na staršie rastliny nedostaly také malé biele mušky, alebo čo to bolo všetko som mala lepkavé od nich tak som viac nepestovala. Možno budúci rok si ich znova kúpim.
Tie biele lepkavé mušky sú molice. Kým ich je málo, dajú sa odstrániť pravidelným sprchovaním rastliny, neskôr pomôže už len chémia. Ja som za používanie chemických prostriedkov v domácnosti až v krajnom prípade, takže som radšej volila každodenné prácne sprchovanie a radikálny rez na konci vegetačného obdobia. Na druhý rok už bola tá istá rastlina krásna ako za nova a nebolo na nej poznať žiadne stopy po škodcoch.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Fuksia je jedna vďačná a krásna rastlina, má rada svetlo, ale nie priame slnko, to by ju spálilo. Treba ale pamätať, že ide o exotickú rastlinu a tá potrebuje v zime obdobie kľudu. Na konci vegetačného obdobia zhodí lístky, treba ju zostrihať a celú zimu držať v chlade. Postačí 5 - 10 stupňov Celzia. Ak je priestor dostatočne vlhký, nie je nutné ani polievanie, aby rastlina nezhnila. Ja moju držím celú zimu na zasklenom nevykurovanom balkóne, kde v pohode vydrží aj bez polievania. Na jar, keď začne tvoriť nové listy, ju postupným otváraním okien privykám na vonkajšie prostredie, potom je vhodné ju každý mesiac hnojiť a nádherne kvitne celé leto a robí radosť až do októbra (podľa vonkajších teplôt). Dá sa rozmnožovať vrcholovými odrezkami, ktoré zakorenia pri teplote 16 - 20°C.
1 0
Daria21 Daria21

Daria21 je offline (nepripojený) Daria21

Dobrý den!
Chcem sa pripojit do debaty,len z trochu inou temou ohladne fuchsii.Tiez som si dnes kupila krasnu fuchsiu,mam ju dnu za oknom.Mam ale taky problem:mame macku a tej sa velmi pacia tie zvonceky,bojim sa,ze ich bude obhryzat.Dufam,ze fuchsia nie je pre macky jedovata.V zoznamoch jed.rastlin na macacich forach som ju nenasla,ale chcem mat istotu.Neviete nahodou?
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Nam tieto musky napadli orchideu(pravdepodobne z fuchsie) a trvalo skoro rok kym som sa ich zbavila...a to som aj striekala. Pravidelne kazdy tyzden-dva som ju umyvala, ale vzdy mi tam uplne v strede zostali. No stale ich bolo menej a menej a nakoniec sa mi to podarilo. Dokonca aj na kvetinaci boli, aj zo spodu....
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Daria21 Pozri príspevok
Dobrý den!
Chcem sa pripojit do debaty,len z trochu inou temou ohladne fuchsii.Tiez som si dnes kupila krasnu fuchsiu,mam ju dnu za oknom.Mam ale taky problem:mame macku a tej sa velmi pacia tie zvonceky,bojim sa,ze ich bude obhryzat.Dufam,ze fuchsia nie je pre macky jedovata.V zoznamoch jed.rastlin na macacich forach som ju nenasla,ale chcem mat istotu.Neviete nahodou?
Ešte som nepočula o tom, žeby bola fuksia jedovatá.
A okrem toho - mačky majú 7 životov, nie?
0 0
alchemilka alchemilka

alchemilka je offline (nepripojený) alchemilka

Modroocko Pozri príspevok
Fuksia je jedna vďačná a krásna rastlina, má rada svetlo, ale nie priame slnko, to by ju spálilo. Treba ale pamätať, že ide o exotickú rastlinu a tá potrebuje v zime obdobie kľudu. Na konci vegetačného obdobia zhodí lístky, treba ju zostrihať a celú zimu držať v chlade. Postačí 5 - 10 stupňov Celzia. Ak je priestor dostatočne vlhký, nie je nutné ani polievanie, aby rastlina nezhnila. Ja moju držím celú zimu na zasklenom nevykurovanom balkóne, kde v pohode vydrží aj bez polievania. Na jar, keď začne tvoriť nové listy, ju postupným otváraním okien privykám na vonkajšie prostredie, potom je vhodné ju každý mesiac hnojiť a nádherne kvitne celé leto a robí radosť až do októbra (podľa vonkajších teplôt). Dá sa rozmnožovať vrcholovými odrezkami, ktoré zakorenia pri teplote 16 - 20°C.
Ahoj, chces mi povedať, že ak mi teta v zime ostrihala fuksiu, a teraz vyzerá ako holobriadok len s malými výhonkami od korenov, cca 15 cm, postupne mi stihne zakvirnúť? Dokonca tento rok???
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

urcite, prihnoj ju najskor niecim na rast (kristalon start), potom na kvitnuce rastiliny.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
No dlho som sa z tej mojej netesila.Opadlo jej strasne vela pukov,aj celkom malicke odschli a aj dost listov ozlklo...v com je chyba?
Akurat som ju osprchovala,nech sa trochu preberie...
Naposledy upravil Iconka : 30.05.08 at 14:37
nase kvety 014.jpg  
0 0
alchemilka alchemilka

alchemilka je offline (nepripojený) alchemilka

dari1 Pozri príspevok
urcite, prihnoj ju najskor niecim na rast (kristalon start), potom na kvitnuce rastiliny.
diki, tak to skusim
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
alchemilka Pozri príspevok
Ahoj, chces mi povedať, že ak mi teta v zime ostrihala fuksiu, a teraz vyzerá ako holobriadok len s malými výhonkami od korenov, cca 15 cm, postupne mi stihne zakvirnúť? Dokonca tento rok???
Na toto ti nedokážem dať dostatočnú odpoveď, lebo netuším, ako si svoju fuksiu mala zazimovanú. To obdobie chladu je potrebné naozaj dodržať, inak veľmi nekvitne. Ak si ju v držala v teple, tak treba najprv zistiť, či ti nevyschla. Ak si ju ešte aj polievala, narušila si jej vegetačný cyklus a ten kvietok je potom z toho zmätený a potrebuje čas, aby si zvykol. Moja fuksia je už v tomto období krásne rozkonárená. Má cca 20-30 cm dlhé výhonky a kopec kvetov aj pukov.
To zostrihanie od tvojej tety bol prvý dobrý krok, ktorý bol urobený, daj vedieť, čo bolo s kvietkom ďalej, ako si ho mala uskladnený cez obdobie vegetačného pokoja.
Zatiaľ ti viem odporučiť len pravidelné polievanie a hnojenie (nehnoj na suchú zeminu, spáliš korienky!), drž ho na slnečnom mieste v polotieni, ak nebude kvitnúť tento rok, nebol správne zazimovaný, stačí ho len udržať pri živote a túto zimu to urobiť správne. Potom sa ti určite odvďačí bohatým kvetenstvom.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Iconka Pozri príspevok
No dlho som sa z tej mojej netesila.Opadlo jej strasne vela pukov,aj celkom malicke odschli a aj dost listov ozlklo...v com je chyba?
Akurat som ju osprchovala,nech sa trochu preberie...
Uvedom si, že ten kvietok bol doteraz v prostredí nejakého sklenníka, alebo možno už aj v exteriéri a ty si ho teraz zavrela do vnútra. Potrebuje sa z tej zmeny spamätať. Ak by to s ním stále išlo dolu vodou, skús ho premiestniť na iné miesto, veľakrát to pomôže.
To sprchovanie bol dobrý nápad, akurát dávaj pozor, aby si veľmi nepremáčala zeminu (vhodné je zakryť ju ešte pred sprchovaním rastliny), veľmi zamokrený substrát je živnou pôdou pre molice
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Pokiaľ je problém s molicami, treba k napadnutej rastlinke zasadiť levanduľu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať