Zavrieť

Porady

Nezhoda medzi dedičmi - predaj domu po otcovi

Poprosil by som o radu ohladne vysporiadania dedicstva po otcovi. Otec bol rozvedený a vlastnil dom. Po jeho smrti sme ho zdedili traja surodenci. Ja by som mal zaujem ho bud predat, alebo ich vyplatit a vziat si dom do uzivania. Obaja surodenci vsak nemaju zaujem s nehnutelnostou robit nic. Uz mame aj problemy so susedmi koli nepokosenemu porastu a zanedbanej udrzbe. Viete mi niekto poradit ci je sposob ako donutit surodencov suhlasit s predajom (alebo vyplatenim) ked oni nemaju zaujem robit nic?

Dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Súd...Keď nie ste schopní sa dohodnúť,zarobí na tom štát a advokáti
    Zašli písomne (doporučene) výzvu súrodencom na vysporiadanie podielového spoluvlastníctva s ponukou na odkúpenie a termínom,dokedy očakávaš odpoveď.Potom podaj návrh na súd s tým,že súrodenci budú odporcovia.Pozri tu:
    http://www.hurtaj.sk/zrusenie-a-vypo...astnictva.html
    O dom a záhradu ste povinní sa starať (vyplýva vám to zo zákonov SR),môžeš tým argumentovať vo výzve;pozri tu: http://byvanie.pravda.sk/peniaze-a-p...aj-povinnosti/
    Naposledy upravil Peggynka : 12.10.15 at 12:33

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Chobot, Katy a R, Mária27, arizona, Jarka 1, branislavp
    6

    Nezhoda medzi dedičmi - predaj domu po otcovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.