Zavrieť

Porady

Podnájom v podnájme

Dobry den,

mam na Vas takuto otazku. Mam dve firmy. Zobral som si do prenajmu rodinny dom na firmu A. Spravil som prepis aby som mal v tomto dome sidlo. Problem vsak je, ze by som chcel, aby aj ta druha firma B mala oficialne sidlo v tomto dome. Ako to riesit, kedze najomna zmluva je iba na jednu firmu. Majitel nehnutelnosti s tym nema problem, avsak potrebujem nejaky pisomny doklad s jeho suhlasom. A tento doklad neviem ako ma vyzerat, co tam ma byt a pod... Viete mi poradit, pripadne nejaky vzorovy material?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    uzavri druhú nájomnú zmluvu na firmu B, budeš mať nižší daňový základ. Alebo nech ti vlastník nehnuteľnosti dá písomný súhlas so zriadením sídla spoločnosti B

    meldo12 je offline (nepripojený) meldo12

    meldo12
    No ja by som chcel ten pisomny suhlas so zriadenim sidla ale neviem ako to ma vyzerat. Staci len jednoducha veta ze majitel s tym suhlasi?

    Podnájom v podnájme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.