Zavrieť

Porady

Ako pripísať manžela na list vlastníctva ?

Mám problém zriadiť záložné právo v prospech ŠFRB, pretože novostavbu RD máme s manželom v BSM, ale pozemok pod domom som nadobudla počas trvania manželstva darovaním od môjho otca a od mojej tety. Aj stavebné povolenie je na moje meno, lebo manžel nebol vlastníkom pozemku, tak mi ho nechceli vydať na oboch. Nevie mi niekto poradiť ako dostať manžela na list vlastníctva, aby to bolo tiež BSM? Musím to vybaviť do 30 dní, inak nám fond vypovie zmluvu a bude požadovať vrátenie pôžičky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chara je offline (nepripojený) chara

    chara
    Čiže podľa toho čo som sa dočítala na tom linku pozemok do BSM nedostanem? Môžem len manželovi polovicu darovať a budeme podieloví spoluvlastníci?

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    alebo môžeš pozemok previesť na niekoho tretieho a spoločne to s manželom kúpite do BSM. To sa dá do 30 dní stuhnúť.

    Ako pripísať manžela na list vlastníctva ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.