Zavrieť

Porady

PNka pocas štátneho sviatku

Ahojte, som zamestnanec a od utorka som PN a liecba este trva. Chcem sa opytat, ako je to s PN pocas štátneho sviatku. Mam si dat ukoncit PN pred sviatkom 17teho, alebo az po vikende pondelok/utorok, pripadne ukoncit to nedelou? Ďakujem za kazdu ludsku radu. Pekny vecer
8 komentárov     zbaliť
Negoce nemocenské dávky vypláca SP za kal. dni.......teda ku ktorému cheš byť práceschopná? k pondelku
ajajaaaj skor som myslela na financnu stranku, ci je sviatok lepsie plateny zamestnávateľom (v tom prípade by bolo vyhodnejsie ukoncit PN 16teho?),alebo SP spolu s vikendom a byt praceschopna az od pondelka/utorka 21.11.?) Vobec neviem
veronikasad Máš mesačnú alebo hodinovú mzdu?
ajajaaaj mesacnu
Negoce za 17 -19 dositaneš 3 kal. dni PN,
17.11.2023 dostaneš zaplatený sviatok pomernou časťou tvojej základnej mzdy, ak si sa nedohodla z PZ inak,......som presvedčená, že za PN dostaneš viac ako za 1 deň sviatku (pn je 55 % z VZ za pred. rok - zvyčajne) a za 1 deň sviatku 1/ 22 tvojho základného platu..........už iba počítaj
Negoce pozn. nezabudni na poistné a preddavky na daň
kopretinka PN sa ukončuje podľa zdravotného stavu,či?
ajajaaaj ďakujem veľmi pekne za rady a Váš čas, dievčatá ☺️ pekný večer
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak ti lekár ukončí PN nedeľou, malo by to byť pre teba financne výhodnejšie ako keby bola ukončená štvrtkom. Zamestnávateľ ti preplatí 10 kal.dni náhradu príjmu, 3 kal.dni preplatí SP nemocenské.
    Z náhrady príjmu ani z nemocenského sa neplatia odvody ani daň.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ajajaaaj dakujem krasne za odpoved, presne toto som chcela zistit. Musim si ja, ako zamestnanec nieco doplatit do SP pocas PN? Dakujem a pekny deň ☺️
    Jarka 1 Nie, nemusíš. Zamestnanec počas PN nedopláca nič.
    ajajaaaj ďakujem Ti ☺️
    veronikasad Nemusíš, ale dlhšia PN ovplyvní (zníži) osobný mzdový bod v danom kalendárnom roku
      zbaliť

    PNka pocas štátneho sviatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.