Zavrieť

Porady

Povinnost ist na urad prace

Zdravím, bol som na študijnom ako ste povedali a bolo mi povedané, že dekréty o vyhodení len teraz pripravujú a mali by byť zaslané v najbližších týždňoch. Dali mi však potvrdenie o tom, že som študoval v minulom akademickom roku, stačí mi to na zaregistrovanie sa v evidencii nedobrovoľne nezamestnaných, alebo potrebujem aj dekét o ukončení? Ďakujem za odpoveď
3 komentárov     zbaliť
veronikasad evidencia dobrovolne nezamestnaných ? Kvoli tomu na UP isť nemusíš, stačí do zdr.poisťovne, kde budeš platiť preddavky z min. vymer.základu ....
ivka70 ja tam citam nedobrovolne nezamestnanych
veronikasad prehliadla som, takú kategoriu nepoznám, ale vtedy treba isť na UP, ak má záujem o prácu ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja by som an ten UP na tvojom mieste isla.

    Keby aj potreboval ten dekret, tak ta vyzvu na jeho doplnenie ,ale zaeviduju ta odo dna, kedy tam prides.


    Akademicky rok skoncil 31.8.2015, takze ak ti aj daku ukoncenie k tomuto datumu (s neskorsiemu ti ho dat nemozu)m, tak od 1.9.2015 nemas ziadneho platitela zdravotneho poistenia ,ak nepracujes aspon na dohodu a nemas ZP platene z dohody zamestnavatelom.
    Budes si teda musiet od 1.9. az d odna evidencie na UP doplatit ZP ako samoplatitel (cosi do 60 EUR/mesacne).

    Ked sa zaevidujes, zmenis si platitela poistneho v ZPako evidovany na UP (platitel ZP je v takom pripade stat).
    Naposledy upravil ivka70 : 05.10.15 at 13:58
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Dátumy sú už dávno prešvihnuté, aj v prípade ak akad.rok končí 31.8. (neviem ako je to u vysokoškolákov). Za mesiac september a časť oktobra bude musieť doplatiť zdr.poistenie ako samoplatitel, lebo do evidencie ho zaradia až od dňa doručenia žiadosti ...
    ivka70 Presne tak. Akademicky rok konci najneskor 31.8., 1.9. uz zacina novy AR.
    marekgalabavy Dakujem za info, ja som len rozmyslal ci na dekrete o vyhodeni nebude neskorsi datum, kedze som sa docital toto" Konanie vo veci vylúčenia zo štúdia sa začína dňom, keď bolo študentovi doručené
    oznámenie o začatí konania." clanok 18, bod 1. Mne zatial taketo oznamenie nebolo dorucene ... http://www.euba.sk/studenti/preview-...2013-12013.pdf
    BXLmiami ešte prídavky na deti a daňový bonus.
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    reagujem - na názov témy: NEMAŠ žiadnu povinnosť sa evidovať na úrade práce. Na úrade práce sa evidujú iba záujemcovia o sprostredkovanie zamestnania prostredníctvom úradu prácu - čisto dobrovoľne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marekgalabavy Ja som momentalne v situacii, ked chodim po pohovoroch a snazim sa najst robotu. Povedzme, ze je dost vysoka sanca ze by som od 1. novembra nastupil. Sprostredkovanu pracu cez urad parce nechcem, nakolko si myslim ze si viem najst lepsiu robotu, na druhej strane vsak nechcem platit zdravotne odvoty, pokial nie som zarobkovo cinny.
    dmc Pokial sprostredkovanu robotu nechces - nemas co robit v evidencii uchadzacov úradu prace.

    To ze nechces platit do zdravotky je uz druha vec.
    ivka70 A preco si si od novembra 2014, kedy si prestal chodit do skoly, tu lepsiu pracu este nenasiel?
    marekgalabavy aby si sa mala co pytat
      zbaliť

    Povinnost ist na urad prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.