Zavrieť

Porady

Na aké všetky príspevky od štátu mám nárok?

Ahojte!

V auguste sa mi narodí dcérka. Nemám sa na koho obrátiť, preto by som chcela radu od vás: na aké všetky finančné príspevky mám nárok od štátu, ako som bla zamestnané len brigádne, teda nemám odpracovaných tých 270 dní... Materská, rodičovský prípsevok, príspevok pri narodení, ...? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Veľmi dobre je to rozpísané tu http://www.employment.gov.sk/DIS/dis...p?SMC=1&id=136 treba preštudovať .
    A tu tiež je niečo zaujímavé http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=873 a ešte na prídavok na dieťa. A ak je otec zamestnaný tak na daňový bonus.
    Naposledy upravil Xanti : 12.05.10 at 13:27

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    cerfaa Pozri príspevok
    Ahojte!

    V auguste sa mi narodí dcérka. Nemám sa na koho obrátiť, preto by som chcela radu od vás: na aké všetky finančné príspevky mám nárok od štátu, ako som bla zamestnané len brigádne, teda nemám odpracovaných tých 270 dní... Materská, rodičovský prípsevok, príspevok pri narodení, ...? Dakujem
    Od mesiaca v ktorom sa dieťa narodí máš nárok na nižší rodičovský príspevok, ktorý vypláca Úrad práce, soc. vecí a rodiny + prídavok na dieťa. Príspevok pri narodení dieťaťa si tiež uplatníš na Úrade práce.

    Či budeš mať nárok na dávky v hmotnej núdzi, príp. príspevok na bývanie, závisí od celkového príjmu spoločne posudzovaných osôb žijúcich v spoločnej domácnosti - bližšie informácie si neuviedla.

    Na aké všetky príspevky od štátu mám nárok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.