Zavrieť

Porady

Konzultacie - pracovne pravo

Hladam niekoho, kto sa trochu zaobera pracovnym pravom. Temu na svoju diplomovku som si vybrala trochu zakernu: Subjekty pracovneho prava. Omacky okolo toho mam napisane, teraz sa morim s pravami a povinnostami.
Starost mi robi vlastny vklad, ktory by mal podla mojho konzultanta obsahovat: komentar, analyzu, porovnanie. Viete mi niekto poradit, o com by som tam mala pisat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Tak to vyzerá byť super téma , podľa mňa k tomu bolo publikovaných veľa informácií.
    Ja by som sa zamerala najmä na porovnanie právneho postavenia, resp. rozsahu práv a povinností a korelácie týchto práv vo vzťahu oboch subjektov a to jednak individuálnych ZĽ/ZC a jednak koletkívnych ZĽ/ zástupcovia zamestnancov. Tiež históriu vývoja a rozširovanie týchto práv a povinností u všetkých týchto subjektov.

    Odporúčam tiež zamerať sa na citovanie judikátov z tejto oblasti, v komentári k ZP od JUDr. Barancovej sú odkazy aj citácie mnohých súdnych rozodhutí.

    Tiež je možné písať o momente, kedy sa stanú subjektami vzťahu, písať o rozdieloch medzi vznikom pracovného pomeru a pracovno - právneho vzťahu.


    Tiež jedna kapitola by mohla byť o "antidiskriminačných" právach ZC (pohlavie, vek,etnikum...),

    držím palce, ak ma niečo napadne, tak dopíšem.

    dana
    Naposledy upravil dana9 : 31.03.06 at 10:02 Dôvod: doplnenie

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Rozdielny rozsah práv subjektov je aj v rôznych "druhoch pracovných pomerov" na dobu určitú, na kratší pracovný čas, dohody mimo pracovného pomeru... Treba to len písať nie z pohľadu charakterizácie týchto vzťahov, ale z hľadiska rozsahu práv a povinností ich subjektov.

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    Mam ten problem, ze nestudujem pravo, ale verejnu spravu. Neviem, co ma napadlo vybrat si tuto temu, ked mam v nej medzery.
    Rozdelila som si celu pracu do nasledovnych kapitol:
    1. Pojem pracovne pravo: pojem, predmet, ulohy, pramene a ani neviem, co som tam este dala
    2. Historia: s poukazovanim na pozitivny, obcas i negativny vyvoj prav a povinnosti subjektov
    3. Subjekty: zamestnanec, zamestnavateľ + kategorie
    4. Prava a povinnosti: zakladne zasady, ustavne a socialne prava, vramci coho som pisala o tej diskriminacii atd. Teraz ma cakaju tie socialne prava: mzda, odpocinok atd.
    5. Tato kapitola by mala predstavovat moj vlastny vklad.
    V kazdej kapitole opisujem nielen ustanovenia zo Zakonnika prace, ale aj o europskom pracovnom prave, kedze sa nim uz musime riadit.

    Dik, ze si sa ozvala, ani som nedufala. Mohla by som ti potom, ked budem mat nieco z tej 5. kapitoly napisane, poslat na precitanie?

    Konzultacie - pracovne pravo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.