Zavrieť

Porady

ing a prva atestacie

Chcela by som sa opýtať, mám ukončené Ing štúdium a pedagogické minimum, mám 6 rokov praxe v školstve na pozícii učiteľka odborných predmetov, ale už rok nepracujem v školstve. Mám aj ja nárok na 60 kreditov a na prihlásenie sa na atestáciu do 31.12 tohto roka? Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    kaciatko19 Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, mám ukončené Ing štúdium a pedagogické minimum, mám 6 rokov praxe v školstve na pozícii učiteľka odborných predmetov, ale už rok nepracujem v školstve. Mám aj ja nárok na 60 kreditov a na prihlásenie sa na atestáciu do 31.12 tohto roka? Ďakujem za odpoveď

    Nárok na 60 kreditov by ste namala ani vtedy keby ste pracovala v školstve. Pozrite si zákon 390/2011 § 61 a ods. 4 a 5 pedagogický zamestnanec do 31.12.2011 mal minimálne 5 rokov pedagogickej činnosti a vykonal rozširujúce štúdium podľa predpisov platných do 31.10.2009 alebo rigoróznu skúšku môže do 31.12.2012 požiadať o vykonanie I. atestácie.

    Ak niektorý z týchto odstavcov sa na na Vás vzťahuje potom by ste teoreticky mohla požiadať o vykonanie I. atestácie, len neviem či nie je potrebné aby prihlášku potvrdzoval aj riaditeľ školy, alebo či náhodou nebudete potrebovať potvrdenie o tom, že ste v školstve zamestnaná. To sa už treba informovať na príslušnej VŠ, kde by ste I. atestáciu chcela vykonať.
    Dakujem za odpoved.k 31.12.2011 som mala 6rokov pedagogickej praxe.mam n tom aj zapocet rokov.teraz pracujem v ustave ako vych.chcem sa vratit do skolstva,preto si chcem urobit tu atestaciu.takze podla toho narok mam,len nerobim priamo v skolstve.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    kaciatko19 Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved.k 31.12.2011 som mala 6rokov pedagogickej praxe.mam n tom aj zapocet rokov.teraz pracujem v ustave ako vych.chcem sa vratit do skolstva,preto si chcem urobit tu atestaciu.takze podla toho narok mam,len nerobim priamo v skolstve.
    Ale ak robíte v ústave vychovávateľku tak nie je žiadny problém, len treba nájsť vhodnú školu a požiadať o vykonanie atestácie. Držím palce

    PS: Pozor tieto prechodné ustanovenia platia len do 31.12.2012, teda ak do tohto času nepožiadate o vykonanie atestácie, potom už strácate nárok.
    Áno, viem, žeto platí len od 31.12.2012. Teraz už len nájsť vysokú školu, alebo metodické centrum, kde si budem môcť urobiť atestáciu aj z ekonomických predmetov, lebo vačšinou sú to len humanitné predmety
    Práve som sa dozvedela, že pedagogické minimum sa neberie ako rozširujúce štúdium, tak mi neplatí pridelenie 60 kreditov, aj keď do roku 2009 to bolo brané ako náhrada kvalifikačnej ( atestačnej skúšky) .Zaujímave, my malý doktorát nemáme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.