Zavrieť

Porady

Azalea japonica - azalka

Zdravim

nahodou nepredava niekto azalku japonsku - ruzovej farby, taký malý krík --- chcem na bonsaj...zacinam pestovat bonsaje a azalka ako bonsaj sa mi veelmi pacila,..nema niekto skusenosti z pestovanim azalky ako bonsaju??

Pripadne vie mi niekto povedat, po kolko korun sa azalky predavaju a kde??? Chcela by som asi tak 20 cm...noo niet niekde za normalnu cenu dostat (

DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    halintoa je offline (nepripojený) halintoa

    halintoa
    Dnes som v stánku kúpila špeciálne číslo Naše krásná zahrada - Rododendron. Je tam samozrejme veľa písané o rododendronoch, ale venujú sa dosť aj azalkám.

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    To si dobre kupila, snad preziju, ja som dnes bola v zahradkarskych potrebach a vsetko bolo akesi take pofiderne ovadnute, skarede, az ma to znechutilo, nevedela som vybrat ziadny kvitnuci kvet k narodeninam.A ceny neskutocne.
    Ahoj,
    azalky mozes kupit v kvetinarstve, ale uz je asi neskoro, skor jun jul, ja som ich kupila asi za 200 sk a teraz su z nich krásne bonsaje. Skus si zohnat semena, na internete je vela e-shopov kde ich zozenies.

    Katka29 je offline (nepripojený) Katka29

    Katka29
    Ewelinka21 Pozri príspevok
    Ahoj,
    azalky mozes kupit v kvetinarstve, ale uz je asi neskoro, skor jun jul, ja som ich kupila asi za 200 sk a teraz su z nich krásne bonsaje. Skus si zohnat semena, na internete je vela e-shopov kde ich zozenies.
    Včera som dostala túto azalku v črepníku. Môžem ju vysadiť do záhradky ešte teraz alebo ju mám prezimovať v izbe a vysadiť až na jar? Ďakujem

    rybanka je offline (nepripojený) rybanka

    rybanka
    Ahojte,
    ja som si toho týždňa kúpila japonskú azalku v Tescu, bola posledná, tak sa mi páčila. Nekvitne, ale mala by byť červená podľa obrázka.
    Na obrázku je nakreslené, že ju treba zasadiť do zeme von. To som aj urobila, ale bojím sa, či mi náhodou cez zimu nezmrzne. Nevie mi niekto poradiť. Také bežné azalky som držala dnu a vždy mi chúdence skapali. Vraj majú radi chlad, ale neviem, či prežijú mráz. Táto je japonská, mala by sa pestovať vonku. Nemá s tým niekto skúsenosť?

    owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

    owecka27
    Takže

    Už mám doma dve azalky ... Moje skusenosti:
    Dozvedela som sa, že azalky možu byť interierové / exteriérove, ako kríčok, ale i na nôžke sú dostať, Vacsinou maju farby bordove, ruzove biele, a ruzovo - biele

    Starostlivost : exterierova - polievat počas kvitnutia tak raz za dva dni a poriadne
    interierova - aj kazdy den, len nesmie stat voda na miske

    suche kvety, listy odstiknut noznicami

    exterierova prezije aj v zime netreba sa bat - moze zostat v kvetinaci ( ja ju mam v kvetinaci) ale i v prirode. Trosku ceciny treba pod nu dat

    Ak mame exterierovu v miske - kludne sa moze dat i do chladnej miestnosti - bude krasne kvitnut ale musi byt na svetle!!

    Interierove su velmi citlive, treba o nich dbat viacej nemaju radi takisto vela tepla..pri radiatori uschynaju, musia byt na svetle...ale tak teplota v izbe 18 stupnov..

    cez leto treba dbat na preschnutie substratu!! a polievat viacej !!!

    Keby vedel niekto o nejakom dobrom obchode s azalkami, prípadne safrickymi fialkami, alebo by sa chcel podelit s farbami kvetov azaliek...nech píše do tejtotemy

    Hovorím, azalky su krásne kvety fakt milené


    owecka
    P.S. krásne Sviatky!

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Ako zistím, ktorá je exteriérová a interiérová? Kúpila som ju v kvetinárstve, zasadila, minulý rok prezimovala vonku a cez leto kvitla, uvidím, či vydrží tento rok. Mám ju v tieni,lebo nemajú radi veľa slnka.Ale teda neviem, či je exteriér alebo interiér .♥

    owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

    owecka27
    noo, to si sa mala spytat v kvetinarstve, ale podla toho co pises je to exterierova...
    Interierova by vyhynula... keby bola vonku
    len jej pekne daj trosku ceciny pod pnicek... aby nezamrzla

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Moja chyba bola,že som ju videla v kvetinárstve,chcela darovať kamoške, ale tak sa mi páčila,že som si ju nechala a POTOM som zisťovala detaily na nete ,aký má názov, atď....Vôbec som netušila,že je ich viac druhov.

    owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

    owecka27
    Urcite to bude exterierova
    lebo uz by zamrzla
    exterierove su viacej odolnejsie ako interierove

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Mám vlani zasadenú azalku - japonica vonku v záhrade. Teraz po zime má suché listy neopadnuté.Čo s tým treba robiť? Ostrihať alebo nechať tak?

    giovanna1 je offline (nepripojený) giovanna1

    giovanna1
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Mám vlani zasadenú azalku - japonica vonku v záhrade. Teraz po zime má suché listy neopadnuté.Čo s tým treba robiť? Ostrihať alebo nechať tak?
    Ja by som nestrihala, aspoň zatiaľ nie. Nie sú tie listy len natmavo sfarbené po zime? Moja také má, ale už vidieť aj niečo nové, mladučké zelené sa tlačia.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Jednu som ostrihala a druhú som nechala tak, som zvedavá....vďaka za radu.

    halintoa je offline (nepripojený) halintoa

    halintoa
    bupi - našla som toto: Rozmnožovanie odrezkami (oddelkami)
    Je vhodné pre rozmnožovanie drobnokvetých i veľkokvetých rododendronov a azaliek letnými odrezkami začiatkom júna. Oddelky bez pupeňov so 4 listami odoberieme z dolnej časti kra, ošetríme a v substráte pri T 22 – 24%C zakoreňujeme cca 3 – 4 týždne. Na jeseň vysadíme do kvetináča.

    halintoa je offline (nepripojený) halintoa

    halintoa
    Musím sa pochváliť, podarilo sa mi dnes kúpiť v kvetinárstve dve azalky (každá zložená zo 4ks v črepníku) po 1€, lebo už odkvitajú . Jednu som nechala v kope, druhú rozdelila a rozsadila, snáď to prežije, lebo tam už nebol snáď žiaden substrát, len chuchvalec koreňov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.