Zavrieť

Porady

firma strati sidlo

ahojte,

vedel by mi niekto poradit, co sa stane, ak firma strati sidlo, resp v mojom pripade sme mali officehousing zaplatene do konca roka a teraz sme uz nevedeli zaplatit... bude firma zrusena alebo iba bude pozastavena cinnost, kym sa nenajde sidlo?

dakujem za odpovede

robi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    sídlo je - máš ho uvedené v OR. Nedá sa zrušiť,musíš ho nahradiť novým. Kvôli pošte skús osloviť partnerov a hlavne DU, SP., ZP, zadať im korešpondenčnú adresu, ..........
    Lepšie riešenie ... nech konateľ podpíše splnomocnenie na zastupovanie - tieto inštitúcie potom budu posielať poštu na adresu konateľa, resp. inú splnomocnenú osobu.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    robi27 Pozri príspevok
    ahojte,

    vedel by mi niekto poradit, co sa stane, ak firma strati sidlo, resp v mojom pripade sme mali officehousing zaplatene do konca roka a teraz sme uz nevedeli zaplatit... bude firma zrusena alebo iba bude pozastavena cinnost, kym sa nenajde sidlo?

    dakujem za odpovede

    robi
    Záleží na tom, ako ste mali formulovnú zmluvu s poskytovateľom officehousing. Zvyčajne sa to robí tak, že obderateľ je zavazaný do nejakého termínu preukázať sa dokladmi o zmene sídla spoločnosti. Ak tak neurobí, poskytovateľ má nárok napísať na príslušný OR podnet na zrušenie spoločnosti, a tieto skutočnosti oznámiť aj ŽÚ, DÚ a pod.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    robi27 Pozri príspevok
    ahojte,

    vedel by mi niekto poradit, co sa stane, ak firma strati sidlo, resp v mojom pripade sme mali officehousing zaplatene do konca roka a teraz sme uz nevedeli zaplatit... bude firma zrusena alebo iba bude pozastavena cinnost, kym sa nenajde sidlo?

    dakujem za odpovede

    robi
    A čo tak na adresu trvalého pobytu jedného zo spoločníkov alebo konateľa ? Určite doporučujem čím skôr urobiť Návrh na zápis zmeny do OR a ŽR aby nebol dôvod dať podnet na zrušenie spoločnosti, ak Vám záleží na spoločnosti ako takej... Zatiaľ nie je dôvod na pozastavenie činnosti, treba sa o to postarať. Veď firma nemusí robiť obchodné aktivity každý deň... Môže mať obdobie "pokoja" ... A netreba zabúdať, že sa dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
    Naposledy upravil Economic : 05.01.10 at 20:53 Dôvod: doplnenie

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Economic Pozri príspevok
    A čo tak na adresu trvalého pobytu jedného zo spoločníkov alebo konateľa ? Určite doporučujem čím skôr urobiť Návrh na zápis zmeny do OR a ŽR aby nebol dôvod dať podnet na zrušenie spoločnosti, ak Vám záleží na spoločnosti ako takej... Zatiaľ nie je dôvod na pozastavenie činnosti, treba sa o to postarať. Veď firma nemusí robiť obchodné aktivity každý deň... Môže mať obdobie "pokoja" ... A netreba zabúdať, že sa dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku.

    ....nie sú dôležité percentá, ale cena.....

    robi27 je offline (nepripojený) robi27

    robi27
    zial ziaden z konatelov ani zo spolocnikov nema moznost, alebo nechce poskytnut sidlo firme na jeho trvalom bydlisku , tak neviem, asi by bolo najlepsie pozastavit cinnost, kedze firma uz prakticky ajtak nefunguje, ako by mala... ma niekto nejake vzory alebo napady, ako sa to robi?

    dakujem za odpovede

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    robi27 Pozri príspevok
    zial ziaden z konatelov ani zo spolocnikov nema moznost, alebo nechce poskytnut sidlo firme na jeho trvalom bydlisku , tak neviem, asi by bolo najlepsie pozastavit cinnost, kedze firma uz prakticky ajtak nefunguje, ako by mala... ma niekto nejake vzory alebo napady, ako sa to robi?

    dakujem za odpovede
    Keď sa teda zrušia živnostenské oprávnenia, potom je možné dať návrh na výmaz spoločnosti z OR za predpokladu, že spoločnosť nemá žiadne záväzky ani pohľadávky, dostane súhlas správcu dane..... Ide sa v zmysle ObchoZ. § 68 ak si dobre pamätám.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    robi27 Pozri príspevok
    este by som chcel vediet, kde to cele zacat? myslim zrusenie ziv. opravneni, atd
    Začni tým zrušením živnostenských oprávnení, to je dôvodom k výmazu z OR. KOnateľ musí ísť na živnostenské a požiadať o zrušenie - tlačivo nech urobia 2x, aby si mal jedno potvrdené. To bude dôležitý doklad.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    robi27 Pozri príspevok
    este by som chcel vediet, kde to cele zacat? myslim zrusenie ziv. opravneni, atd
    Alebo ma napadá ešte jedna možnosť, nechcel by si ju "predať" - teda previesť na niekoho, kto by v tejto spoločnosti pokračoval, za predpokladu, že nemá žiadne záväzky ? Možno by bolo po starostiach.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.