Zavrieť

Porady

Termin odovzdania stavby

Caute,
potrebovala by pravnu radu ohladom zmluvnych terminov. Staviame totiz dom cez sukromnu firmu, s ktorou sme podpisali zmluvu. Na zmluve je napisane:
Stavba bude dokoncena do 6/2008. V pripade omeskania mame narok na uroky z omeskania. Otazka znie, ci uroky z omeskania sa maju zacat pocitac od 1.6.08 alebo od 1.7.08, kedze na zmluve nie je presne stanoveny den v mesiaci.
Vopred dakujem za info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    turinic je offline (nepripojený) turinic

    mino turinic
    termin omeskania a uroky.....bud pripravena ze ti neuznaju ziadne uroky z omeskania, pretoze si najdu vzdy nejaky dovod. ked to budes chciet ist tahat na sud, mozes prehrat, pretoze pouziva sa znama formulka "stavba je dokoncena, ale s chybami...."

    takto som dopadol ja pre 5timi rokmi, zmluvu som mal na den, problemy so strechou sa tahali roky, medzitym sa firma prestala ozyvat, skoncila zaruka a teraz ju musim robit nanovo

    nase stavebne firmy nepoznaju plnenie dohody, je jedno ci je na papieri alebo ustne.

    jedine co ti mozem odporucat, dohodni si stretnutie so zhotovitelom, daj si vysvetlit ten bod v zmluve a pripadnu upravu ries dodatkom k zmluve.

    mino

    Termin odovzdania stavby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.