Zavrieť

Porady

Musím ako živnostník s pozastavenou živnosťou podávať daňové priznanie za rok 2014?

Zdravím Vás.

Chcem sa opýtať, či ako živnostník musím podávať daňové priznanie za rok 2014, keď som po dobu celého minulého roka mal živnosť pozastavenú a môj príjem neprekročil minimálnu čiastku 1 901,66 € potrebnú na podanie daňového priznania?

Za všetky Vaše rady vopred ďakuje

Matej
15 komentárov     zbaliť
marjankaj A naozaj si nemal iný príjem? Napríklad zo zamestnania?
Matej1987 Nie, iný príjem som naozaj nemal.
veronikasad odkedy máš pozastavenú živnosť ?
Matej1987 Mal som živnosť pozastavenú po dobu celého minulého roka.
veronikasad ku dňu prerušenia živnosti si nemal neuhradené pohladávky a nespotrebované zásoby ?
Matej1987 Nie, nemal som nič z toho, čo píšeš. Takže ešte raz. Musím podávať daňové priznanie, alebo nie?
veronikasad nemusíš podávať DP, ale je dobré listom oznámiť DU (ak si nevracal DIČ), že nepodávaš DP, lebo ti nevznikla povinnosť. Inak ťa DU vyzve a budeš musieť podať aj nulové.
Matej1987 Vďaka za užitočné informácie. Iste im napíšem.
Matej1987 Na zaklade akeho zakona a paragrafu treba napsisat, ze mi nevznikla danova povinnost?
veronikasad Na základe žiadneho, môžeš počkať, kým ťa DU vyzve ...
Matej1987 Nechcem podavat nulove danove priznanie.
veronikasad Tak urob to, čo som písala 11.3.
Matej1987 OK a tam potom nemusim pisat ziadne zakony, paragrafy, ani nic podobne? Len napisem, ze som zivnostnik s DIC takym a takym, a ze mi za rok 2014 nevznikla danova povinnost? To bude cele?
veronikasad No, môžeš tam ešte dopísať prečo ti nevznikla - že si nemal žiadne zdanitelné príjmy, ani výdavky. §-y uvádzať nemusíš.
Matej1987 Vdaka za polopatisticku odpoved. V tejto problematike sa totizto vobec nevyznam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Ako mohol mať stratu keď nepodnikal?
    Tweety Čo ak napr. zaplatil odvody?
    marjankaj Tie mal vysporiadať za rok 2013.
    Tweety len či aj, všetko je možné
    marjankaj No ak to neurobil, tak musí podať DDP za rok 2013.
    §17 ods. 8-9
      zbaliť

    Musím ako živnostník s pozastavenou živnosťou podávať daňové priznanie za rok 2014?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.