Zavrieť

Porady

Chcem založiť živnosť-rodičia poberajú dávky

Ahojte poradníci!Poraďte prosím
Chcem si založiť živnosť a moji rodičia sú nezamestnaní a poberajú dávky v hmotnej núdzi z ÚPSVaR. Môžu prísť o tento príspevok?
Ďakujem
Naposledy upravil m_mia : 29.01.14 at 18:19
veronikasad Kolko máš rokov ? Si posudzovaný spolu s rodičmi ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lusssy je offline (nepripojený) Lusssy

    Lusssy
    ak bývate v jednej domácnosti a vykážeš zisk tak myslím, že áno... len neviem akoby na to oni (UPSVAR) prišli, že si si založila živnosť
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    m_mia nebyvame v jednej domacnosti ale mam tam trvaly pobyt a ja zijem v podnajme.
    A ked som vykazovala zisk na TPP-prispevok dostavali aj napriek mojmu zisku.
    Dakujem
    ivka70 Kolko mas rokov ...od toho to zavisi ...
    Lusssy lebo sucet prijmov vsetkych clenov domacnosti nepresiahol urcitu sumu, z ktorej maju vyzit 3 ludia... ak budes mat vysoke prijmy/zisky ak sa ti bude darit tak vam ten prispevok mozu zobrat aj ked tam nebyvas, mas tam nahlaseny pobyt + mas to v obcianskom... a predpokladam, ze vsetky prispevky ako je napr. aj invalidny sa posudzuju vzdy po roku a ked v case noveho posudku budes robit, musis to priznat, oni aj tak budu skumat prijmy domacnosti... ale pre istotu sa tam chod informovat, ak budes mat papier o tom, ze zijes na inej adrese (potvrdenie o prechodnom pobyte od obce/mesta) tak by ta posudzovat nemali
    Lusssy lebo moja mama žiadala o prispevok a viem, že dobre padlo to, že ja mám iný trvalý pobyt ako ona, nebrali ma tým pádom do úvahy aj keď s ňou bývam
    m_mia Mam 22rokov,cize sa ratam pod nezaopatrene dieta do 25 rokov..
    Mam tam sice trvaly pobyt ale kazdy mesiac som nosila na UPSVaR doklad z prace(ked som bola na TPP) o mojej mzde a prechodný pobyt nemam kedze byvam iba v podnajme..podotykam-je to v uplne inom meste
    Lusssy padne ti vhod ked budes mat papier-potvrdenie, ze sa zdrziavas na adrese prenajmu
      zbaliť

    Chcem založiť živnosť-rodičia poberajú dávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.