Zavrieť

Porady

Úver od materskej spoločnosti.

Ahojte.

Prosím o radu: materská spoločnosť v zahraničí nám poskytla krátkodobý úver, resp. tak mi to bolo vysvetlené, ale zmluvu nemám, len nám prišli peniaze na účet. Zatiaľ som zaúčtovala len príjem peňazí na účte - DAL 361 a postupne ako splácame tento úver, tak MD 361.
Neviem sa zbaviť pocitu, že to nie je správne a mala som postupovať inak.
Mohli by ste mi, prosím, poradiť ako mám postupovať po správnosti?

Ďakujem pekne za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ally Klima je offline (nepripojený) Ally Klima

    Ally Klima
    Ahoj,
    je to sice uz davno čo si tu dávala tento príspevok, ale ja mám podobný "problém". Materská zahraničná spoločnosť len posiela peniaze do dcérskej, ktorá má veľmi malé výnosy a v podstate je stále v strate.
    Ja to čo materská spoločnosť pošle účtujem tiež na 361 a myslím si že by to malo byť správne. Spôsob akým sa "zbavujem" tejto sumy je, že faktúrujem materskej spoločnosti za služby, ktoré pre ňu dcérska na slovensku robí a tieto peniaze používam na úhradu týchto faktúr. Avšak to stále nestačí na to, aby sa firma dostala zo straty. Tým pádom sa prehlbuje strata a je mínusové VI. Uvažovala som o ďalšej alternatíve a to o rozhodnutí o úhrade straty spoločníkom (materská spoločnosť je jediný vlastník) a práve 361 použíť na úhradu tejto straty. Nevyriešilo by to síce stratovosť, ale určite mínusové VI.
    Čo si o tom myslíš? Deje sa niečo podobné aj v tvojej firme?
    Ďakujem za akékoľvek reakcie.
    Ally

    Úver od materskej spoločnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.