Zavrieť

Porady

pomoc s PC

milujúca matka
Pomôžte: ako spraviť obal na dvd, skôr povedané zmenšiť ho, aby sa vošiel do plastového obalu?, prečo mi hrá len jeden reprák? Keď spustím nejakú hru na cd-rom vypisuje mi že mám zle nadstavený monitor( ak som to dobre pochopila)dík
Naposledy upravil Adaka : 08.12.07 at 20:42
Usporiadat
katkapekly katkapekly

katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
s tým monitorom Ti nepomôžem ale na "výrobu" obalu na DVD slúži program Nero Start Smart. Mala by si ho mat v Štart, Programy, Nero. (Aspoň ja to tam mám)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Zle nastaveny monitor, znamena, ze nemas nastavene rozlisenie, ktore hra vyzaduje. Treba to pozriet v suboroch k hre, nieco ako citaj.txt, alebo readme.txt. Mal by byt v adresare kde je hra nainstalovana.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
a s tými reprákmi čo mám robiť ked mi hrá len jeden a majú taký čudný zvuk ale len niekedy
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Adaka Pozri príspevok
a s tými reprákmi čo mám robiť ked mi hrá len jeden a majú taký čudný zvuk ale len niekedy
Musíš zistiť, kde je chyba - či v reprákoch, kábli alebo vo výstupe na PC. Mujsš otestovať všetky zariadenia a potom zistíš, či treba nastaviť PC alebo treba kúpiť nové repráky.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Adaka Pozri príspevok
Pomôžte: ako spraviť obal na dvd, skôr povedané zmenšiť ho, aby sa vošiel do plastového obalu?, dík
Treba si stiahnuť obrázok obalu na DVD napr. zo stránky:

http://www.cdcovers.cc/covers

a ten potom vytlačiť. Rozmery by mal mať také, ako má obal na DVD. Ak by nemal, treba obrázok vložiť do Word dokumentu a upraviť rozmer obrázku podľa obalu a potom vytlačiť.

Pokiaľ si vytváraš vlastné obaly, tak rozmer tlačeného obrázku musí byť taký, ako je plastový obal. Napíš, v čom vytváraš obaly alebo aký obal ti nesedí na plast. obal.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

katkapekly Pozri príspevok
s tým monitorom Ti nepomôžem ale na "výrobu" obalu na DVD slúži program Nero Start Smart. Mala by si ho mat v Štart, Programy, Nero. (Aspoň ja to tam mám)


Ja by som skôr povedal, že ten program sa volá Nero Cover Designer. Nero Start Smart je len krátka štartovacia utilitka, cez ktorú sa dá spustiť niektorý z plejády programov Ahead Nero. Samozrejme aj Nero Cover Designer sa dá spustiť cez Nero Start Smart, ak ho máš nainštalovaný. A je naozaj dobrý na presné tvorenie obalov, či už na cd, alebo DVD.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Chobot Pozri príspevok
Musíš zistiť, kde je chyba - či v reprákoch, kábli alebo vo výstupe na PC. Mujsš otestovať všetky zariadenia a potom zistíš, či treba nastaviť PC alebo treba kúpiť nové repráky.
Možno máš softverovo nastavené, aby Ti hral len jeden reprák. Treba dvakrát rýchlo kliknúť na ikonu hlasitosť v pravom dolnom rohu monitora a pozrieť či nemáš jazdec vyváženia posunutý na jednu stranu.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
V reprákoch to nie je kúpila som si teraz nové a robí to tiež a a ko zistím či nie je chyba v PC
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Adaka Pozri príspevok
V reprákoch to nie je kúpila som si teraz nové a robí to tiež a a ko zistím či nie je chyba v PC
Pripoj k tomu výstupu napr. sluchátka, ktoré inde hrajú v poriadku. Ak bude hrať len jedna strana, tak chybu bude treba hľadať v PC - či už hardvérovú alebo softvérovú.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
ked to mám v záruke mám asi volať ich na opravu, že?
bude to V PC aj sluchátko hrá len jedno
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
a ešte tie repráky majú taký čudný zvuk môže to byť tá istá chyba
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Adaka Pozri príspevok
ked to mám v záruke mám asi volať ich na opravu, že?
bude to V PC aj sluchátko hrá len jedno
Nehovorím, že PC musí byť pokazené, možno stačí len nainštalovať správny ovládač zvukovej karty (určite si dostala inštalačné DC k základnej doske, tam by mali byť ovládača zvukovej karty).

Alebo možno máš len nesprávne nastavený výstup zvuku, ako spomínal robovi. Až keď toto všetko preveríš, potom možno hovoriť o pokazenom PC.

A kam pripájaš repráky? Máš aj na prednej strane skrinky vývod zvuku? Akú máš základnú dosku?
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
vývod je aj vpredu aj vzadu pripájam dozadu ak sa tomu rozumieš mohli by sme sa stretnúť na skype a krok za krokom mi to vysvetliť všetkým moc dík
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Adaka Pozri príspevok
vývod je aj vpredu aj vzadu pripájam dozadu ak sa tomu rozumieš mohli by sme sa stretnúť na skype a krok za krokom mi to vysvetliť všetkým moc dík
Bohužiaľ, ja som taká stará štruktúra, nemám skype.

Ale vzadu máš minimálne 3 konektory, pokiaľ ich máš farebne označené, tak je to ten zelený (ak nie, tak ten, kde je šípka von z kruhu).

Tak skús pripojiť vpredu do zeleného, či to bude hrať rovnako.

Ak áno, klikni v pravo dole na ikonku reproduktora dvojklikom, aby sa ti otvorilo dialógové okno a tam pozri, či máš všetky vodorovné šupátka v strede a šupátka hlasitosti dostatočne vysoko.

Ak ani to nepomôže, zober to CD, ktoré si dostala k základnej doske (malo by tam byť napísané že "Drivers") a nainštaluj si ovládače pre zvuk. Ak nemáš CD, napíš presne značku a typ základnej dosky.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
ja nemám dole vpravo reprák a vpredu to hrá tak ako vzadu
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Adaka Pozri príspevok
ja nemám dole vpravo reprák a vpredu to hrá tak ako vzadu
Vpravo dole na obrazovke by mala byť taká malá ikonka. No nič to. Choď cez Start > Nastavení > Ovládací panely > Zvuky a zvuková zarízení a tom dialógovom okne skús ponastavovať na záložkách Hlasitosť (hlasitosť reproduktorov) Zvuk (Prehrávanie zvuku > upresniť).

Ak tú záložku máš prázdnu, musíš si naištalovať ovládače, ako som písal v predošlom príspevku.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
toto všetko mám OK
0 0
Junk Junk

Junk je offline (nepripojený) Junk

k reprakom:

moze byt zaj zle nainstalovana zvukovka,
alebo zle zatlaceny konektor
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
ked to mám v záruke mala by som ich asi zavolať nech mi to prídu spraviť, že ?
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Adaka Pozri príspevok
ked to mám v záruke mala by som ich asi zavolať nech mi to prídu spraviť, že ?
Ak je to hardvérová chyba zvukovky, prípadne softvérová chyba zvukovky, tak áno. Zavolaj najprv nejakeho znameho, co trochu rozumie pc, nech sa na to mrkne, aby ťa to nestálo zbytočne prachy. aj neopravnena reklamacia sa niekde spoplatňuje. Vyvalit pol litra cudziemu cloveku za hodinku sedenia pri pc, alebo uvarit jednu kavu dobremu kamosovi je trochu rozdiel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať