Zavrieť

Porady

Opel astra

Vie mi niekto poradit, že čo spôsobuje, že auto mi akoby nechcelo ísť. Spomali a zbytočne tlačím plyn nejde. Potom vypnem motor a znovu naštartujem a je všetko v poriadku. Budem vďačný za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fekylaci Nie nesvieti žiadna kontrolka. Auto sa potom pohne a ide v poriadku.
    lujza.j a tá vaha vzduchu?..možno ju treba prečistiť...palivový filter menený kedy...palivo aké
    fekylaci Nerozumiem moc tomu. Nedavno som to auto kupil a nemal som ešte Opel. Palivo je nafta. Hľadám možnú príčinu, aj tak skončím v servise, len ako to tam vysvetliť.O tej váhe vzduchu som už na fôre čítal, ale neviem to sám pozrieť. Aj tak díky za tipy
    lujza.j vymeň olej , filtre....môže to byť zlým palivom....čo na sk nafta je...asi treba ísť do servisu ..alebo dobrému mechanikovi...
    http://www.webareal.sk/extraolej/esh...c-vahy-vzduchu
    fekylaci ok, ozvem sa ak zistia, že čo s tým je.
    lujza.j držim palec nech to nie je nič drahšie
    fekylaci Takže už som o 270,. Eur ľahší. Diagnostika v Opel servise ukázala, že treba vymeniť EGR ventil. Dali nám síce 30 % zľavu, ale za súčiastku si učtovali dvojnásobok. ČO už, aspoň mám záruku, že to auto už pôjde. Dúfam. Zo servisu išlo hladko. :-)
    Chobot Tak uznanie pre teba, že si dal spätnú väzbu. Aj ja som sa niečo z toho naučil.
    fekylaci Práve preto som to napísal :-)
      zbaliť

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Ja tipujem na 90% blbú naftu, Opel používa vstrekovanie Denso made in Japan, ktoré si potrpí na nízke emisie a kvalitnú naftu, sviniari na našich čerpačkách predávajú palivá za najvyššie možné ceny z minimálnou kvalitou...
    Tento problém som riešil tohto roku 2x v tom istom meste na dvoch rôznych čerpačkách, naposledy OMW, v HE. Napísal som im mail, chceli vzorku, môj mechanik ale medzitým stihol palivo vylepšiť aditívom, hovorca z OMW tvrdil, že oni majú iné prísady ako konkurencia, tomu ale neverím.
    Mám info z prekladiska vo Veľkých Kapušanoch, že z jednej cisterny naftu čerpajú kamióny všetkých značiek v kraji a ostatné je len marketingový ťah...
    chcelo by to hromadnú žalobu na distribútorov paliva, lebo nie je možné aby dieselové motory novších dát výroby trpeli pre zlodejinu spoločností...ak natankujem dve nádrže paliva v Rakúsku alebo Nemecku za nižšiu cenu ako u nás, motor ide podstatne tichšie a hladšie, spotreba k výkonu je tiež citeľne lepšia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j laci ...nezabi ma...tá drahšia sa dá....chlap ked ide naspátek do De...tankuje tú drahšiu....
    lapejko lui, na východe aj Shellka vozí z UK, okrem toho mám odborný český časopis pre diesle, kde manažér Shell neochotne potvrdzuje redaktorovi, že nafta V-power v Československu má podstatne nižšie cetanové číslo ako v Rakúsku a to častokrát za vyššiu cenu...
    lujza.j aha...tak smola...moje auto má jedinú výhodu...že za hranice mám pár km....tu som iba nitro naftu za 20e....raz....v lete sme mali problém s naftou v HR oni majú pekný bordel...auto nešlo tak ako popisuje zadávatel...cesta dom bol masaker.....
      zbaliť

    Slavco31 je offline (nepripojený) Slavco31

    Slavco31
    Pravdepodobne sa ti zasekuju lopatky turba a elektronika to vyhodnotí ako poruchu a obmedzí výkon,je to bežná porucha a stala sa aj mne na seate Alhambra.Ak niesu poškodené lopatky,tak sa to dá vyčistit a na yotube je plno videi ako sa čistí turbo a egerventil,niekde tam môže byť aj prasknutá hadička.

    Adamik99 je offline (nepripojený) Adamik99

    Adamik99
    skus pretlakovy ventil ten odchadza dost casto na oploch a aj ta vaha vzduchu mohla odist alebo skus vycistit ERG ventil
    fekylaci Bol to erg ventil, dúfam,že to už bude dobré

    EvaB je offline (nepripojený) EvaB

    EvaB
    Zasa otázka bez konkrétnych údajov. Benzín, nafta, turbo, atmosféra? Ak turbodiesel, mám skúsenosť s VW motormi. Býva to zvyčajne turbo, že vraj elektronika to vypne, ak sa prekročia nejaké tlaky. Auto prestane ťahať, po naštartovaní to ide, ale ak sa zasa dobre pridá, vypne to. Nebezpečné pri predbiehaní. Treba vymeniť alebo dať repasovať turbo, dosť drahá oprava.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bjuty smis no ty kokso...

    na základe tých informácií vymeniť, alebo repasovať turbo ?!?

    iný mechanik )))
    EvaB Nie som mechanik, odpovedám podľa položenej otázky, robilo mi to isté u dvoch áut. U Oktávie sa menilo turbo a u Golfa sa len čistilo. Pomohlo to, nevypadáva tak často, ale nie je to dobré.
    bjuty smis hej...ale to kludne môže byť iba špinavý palivový filter za 10.-€.....
    lujza.j Bjuty...ale turbo je lepsi kšeft....niekto ma takuto postupnost....vymenis...a potom sa zisti ze to bola vecicka za par e....
    bjuty smis iste...

    hore už zadávatel píše, že to bol egr ventil...výmena za 270.-...

    keby išiel ku šikovnému mechanikovi, tak mu to vyčistí a má to za 50.-.....odkuká to a nabudúce si to spraví sám, ak je šikovný...
    lujza.j Citala som co uz...auto treba kupovat podla toho naco sa specializuje jeho mechanik...kolega ma na ople tak kupuje opleja len nissany..zas....
    bjuty smis súhlasím...do značkových servisov chodí len ten, kto na to naozaj má...
    dnes je plno naozaj šikovných a dobre vybavených-aj čo sa týka diagnostiky - mechanikov, malých servisov s 2-3 mechanikmi..
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.