Zavrieť

Porady

Polícia a radary

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Vysvetlíte mi niekto toto?
Prečo nesmú byť policajti skrytý? Veď ja musím dopravné predpisy dodržiavať či policajta vidím, alebo nie.
Tá istá téma, radary. Rýchlosť by sa mala dodržiavať či je tam radar alebo nie. Ja dodržujem rýchlosť aj bez radaru, okrem nepozornosti (znížená rýchlosť, obec alebo iné obmedzenie), ale vedome to nerobím.
Spišák vyhlási, tam a tam bude radar, tak tam budem dodržiavať rýchlosť. Môžem sa vyhovoriť?: nezaplatím pokutu pretože ste za "bučkom" a ako to že tu je radar keď to Spišák nevyhlásil. Porušujete interné predpisy, neplatím.
Naposledy upravil erzet : 07.10.10 at 07:58
Usporiadat
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Porusenie disciplinarnych predpisov spravneho organu nema vplyv na deliktualnu zodpovednost co uz vo veci priestupku, alebo spravneho deliktu. Preto tym ze sa vyhovoris ze policajt nedodrzal nejaky vnutorny predpis ministerstva vnutra nic neziskas.

Ono to s ym ze sa nemusia skryvat ma istu logiku. Ti co porusuju predpisy ich porusuju pausalne, stale a vsade. Prevazna vacsina ludi so silnymi autami co prekracuju nprimerane rychlost nezvyknu za jazdy pocuvat radio, ale mavaju pustenu hudbu, alebo nepocuvaju nic. V zivote som nevidel nikoho kto by mal na BMW X5 pusteny Slovensky rozhlas.

A poviem ti ze samotni policajti na cestach v prevaznej vacsine pripadov ani netusia ake prava a povinnosti maju co oni alebo vodici podla Zakona o priestupkoch a podla Spravneho poriadku. Ani len nepoznaju zakladny procesny postup.

Dam ti otazku. Kolko krat ked ta policajt zastavil ta poucil pred polozenim prvej otazky o tvojich procesnych pravach? Mna ani raz. A pritom je povinny to urobit. A mnoho mnoho dalsich veci je kedy policajti nedodrziavaju samotne zaklane normy ktorymi sa maju riadit nie len v ramci ministerstva vnutra ale voci samotnym ucastnikom cestnej premavky.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
erzet Pozri príspevok
Vysvetlíte mi niekto toto?
Prečo nesmú byť policajti skrytý? Veď ja musím dopravné predpisy dodržiavať či policajta vidím, alebo nie.
Tá istá téma, radary. Rýchlosť by sa mala dodržiavať či je tam radar alebo nie. Ja dodržujem rýchlosť aj bez radaru, okrem nepozornosti (znížená rýchlosť, obec alebo iné obmedzenie), ale vedome to nerobím.
Spišák vyhlási, tam a tam bude radar, tak tam budem dodržiavať rýchlosť. Môžem sa vyhovoriť?: nezaplatím pokutu pretože ste za "bučkom" a ako to že tu je radar keď to Spišák nevyhlásil. Porušujete interné predpisy, neplatím.
Jedná sa o toto ...aj v správach som ráno zahliadol ...

Súčasný systém by sa však už v najbližších dňoch mal zmeniť. Policajný prezident Jaroslav Spišiak sa rozhodol bojovať proti nepriaznivému obrazu dopravnej polície, podľa ktorého šikanuje vodičov a ide jej najmä o čo najvyšší výber pokút.
http://natankuj.sme.sk/c/5569193/pol...ia-kde-su.html
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Nech sa krčia za kríčkami a nech sú radary skryté. Nech šikanujú vodičov za porušovanie predpisov a nech vyberajú pokuty pre splnenie plánu pokút. Ja keď poruším predpis musím si byť vedomí, že za to musím niesť trest.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...keď myslíš ...
Ale v prípade dopravnej polície na Slovensku je to o inom ...
Vo Francúzsku to funguje už roky ...bez problémov ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

profesional Pozri príspevok
Dam ti otazku. Kolko krat ked ta policajt zastavil ta poucil pred polozenim prvej otazky o tvojich procesnych pravach?
To sa mi nezda. Aky predpis ulada dopravnemu policajtovi takuto povinnost?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
profesional Pozri príspevok
Porusenie disciplinarnych predpisov spravneho organu nema vplyv na deliktualnu zodpovednost co uz vo veci priestupku, alebo spravneho deliktu. Preto tym ze sa vyhovoris ze policajt nedodrzal nejaky vnutorny predpis ministerstva vnutra nic neziskas.

Ono to s ym ze sa nemusia skryvat ma istu logiku. Ti co porusuju predpisy ich porusuju pausalne, stale a vsade. Prevazna vacsina ludi so silnymi autami co prekracuju nprimerane rychlost nezvyknu za jazdy pocuvat radio, ale mavaju pustenu hudbu, alebo nepocuvaju nic. V zivote som nevidel nikoho kto by mal na BMW X5 pusteny Slovensky rozhlas.

A poviem ti ze samotni policajti na cestach v prevaznej vacsine pripadov ani netusia ake prava a povinnosti maju co oni alebo vodici podla Zakona o priestupkoch a podla Spravneho poriadku. Ani len nepoznaju zakladny procesny postup.

Dam ti otazku. Kolko krat ked ta policajt zastavil ta poucil pred polozenim prvej otazky o tvojich procesnych pravach? Mna ani raz. A pritom je povinny to urobit. A mnoho mnoho dalsich veci je kedy policajti nedodrziavaju samotne zaklane normy ktorymi sa maju riadit nie len v ramci ministerstva vnutra ale voci samotnym ucastnikom cestnej premavky.
Ani mňa ...

Lebo to nie je povinný urobiť ...

Ono sa toto totiž dotýka tých , ktorí sú zatknutí ...predvedení na výsluch ...alebo , ak je to len pri obyčajnej výpovedi ...

...už len samotné slovo "proces" o niečom vypovedá ...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Robo, viem čo tým chceš povedať...ale oni musia nejako začať, aby sme si ich začali konečne vážiť ako v iných krajinách. Tu sa totiž dostali k takej právomoci, že zabudli, že treba používať aj rozum pri výkone svojej služby. Nevyskakovať spoza kríkov ako banditi a nenachytávať na úsekoch kde je to uplná absurdita. Jednoducho ja som zato, aby boli pokuty a čo najtvrdšie pre gaunerov, ktorí sa na cestách nevedia vmestiť do kože-tých treba nemilosrdne trestať...ale v mnohých prípadoch sa dá riešiť malý priestupok aj rozumným prístupom, ako hneď robiť zo seba výpalníka v zelenom. Jednoducho niekde treba ukazať, že sú tu pre nás, že máme mať pred nimi rešpekt, ale nie strach a opovrhovanie.
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

erzet Pozri príspevok
Rýchlosť by sa mala dodržiavať či je tam radar alebo nie. Ja dodržujem rýchlosť aj bez radaru, okrem nepozornosti (znížená rýchlosť, obec alebo iné obmedzenie), ale vedome to nerobím.
Ja otvorene priznavam, ze to robim vedome a skoro stale.

Uvedomujes si, o kolko si ty pre ostatnych nebezpecnejsi vodic ako ja? Ak ja pojdem na cervenu, tak sa naozaj riadne a opakovane presvedcim, ci nikoho neohrozujem, pretoze som si vedomy, ze idem na cervenu. Teda jednak som si vedomy, ze ostatni maju zelenu (a nechem sa nechat zabit), jednak som si vedomy svojej zodpovednosti za nasledky, ktore by som sposobil, ak by doslo ku nehode (z pravneho hladiska).

Ak ty pojdes niekedy na cervenu, tak jednoducho "z nepozornosti" - preto, ze si si cervenu nevsimol. Teda vysledok bude ruska ruleta.

Nechytajte ma za slovicka prosim. Ja som tu jazdu na cervenu uviedol ako extremny priklad, bezne na cervenu nejazdim, skor sa to u mna tyka spominanych rychlostnych limitov a tiez obcas nevhodne namalovanych plnych ciar pri predchadzani, a pod.

Ale princip je stale rovnaky. Uvedomte si, ze prave nepozornost na cestach zabija, nie porusovanie (casto nezmyselnych) rychlostnych limitov a zakazov. Ten vodic autobusu v Polomke isiel prilis rychlo cez priecestie? Paradoxne isiel prilis pomaly - ale hlavne - nepozorne.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

slavica Pozri príspevok
Robo, viem čo tým chceš povedať...ale oni musia nejako začať, aby sme si ich začali konečne vážiť ako v iných krajinách. Tu sa totiž dostali k takej právomoci, že zabudli, že treba používať aj rozum pri výkone svojej služby. Nevyskakovať spoza kríkov ako banditi a nenachytávať na úsekoch kde je to uplná absurdita. Jednoducho ja som zato, aby boli pokuty a čo najtvrdšie pre gaunerov, ktorí sa na cestách nevedia vmestiť do kože-tých treba nemilosrdne trestať...ale v mnohých prípadoch sa dá riešiť malý priestupok aj rozumným prístupom, ako hneď robiť zo seba výpalníka v zelenom. Jednoducho niekde treba ukazať, že sú tu pre nás, že máme mať pred nimi rešpekt, ale nie strach a opovrhovanie.
Ja obycajne s policajtami vychadzam v dobrom, nemam zle skusenosti
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

misomiso Pozri príspevok
Ja obycajne s policajtami vychadzam v dobrom, nemam zle skusenosti
No miso, podľa toho ako ťa už poznám z príspevkov je mi to jasné
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ja tiež nemôžem nadávať na policajtov. Zatiaľ vychadzáme s ními dobre. Upozornia Ťa, že končí STK, emisná kontrola, atď. Musím poklopkať-klop,klop,.....
No holohlavým blondiakom je jedno kde je radar, kde je polícia,.......
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja by som zo zákona prikázala, do každej obce aspoň po dve hliadky, zvlášť v čase, keď idú deti do školy...a v mestách na každom rohu!...lebo čím krajšie auto, tým sprostejší šofér-z radov mladších,holohlavých!....či budú vytrčení, alebo schovatí, je mi luft, len nech sú...lebo naše chudery cesty ešte nedorástli na takých nebojácnych šoférov, ako sa nám tu množia!...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

K téme mám čerstvý príklad, aj keď nie k radarom....v našom meste tesne , ale ozaj tesne za značkou zakaz zastavenia stálo auto pri jednej polyfunkčnej budove,.... kde nikomu nevadí, lebo za nim stali dalšie auta, tak trčal kusok pred značku...talianska značka....no a naši policajti horliví, prečo by sa hneď neukázali ....nasadili papuču a čakali na taliana, však mu treba spríjemniť pobyt, nie???
Jóój tak z tohto ma chytá záchvat spravodlivosti....
Naposledy upravil Halli : 29.09.10 at 16:20
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
slavica Pozri príspevok
Robo, viem čo tým chceš povedať...ale oni musia nejako začať, aby sme si ich začali konečne vážiť ako v iných krajinách. Tu sa totiž dostali k takej právomoci, že zabudli, že treba používať aj rozum pri výkone svojej služby. Nevyskakovať spoza kríkov ako banditi a nenachytávať na úsekoch kde je to uplná absurdita. Jednoducho ja som zato, aby boli pokuty a čo najtvrdšie pre gaunerov, ktorí sa na cestách nevedia vmestiť do kože-tých treba nemilosrdne trestať...ale v mnohých prípadoch sa dá riešiť malý priestupok aj rozumným prístupom, ako hneď robiť zo seba výpalníka v zelenom. Jednoducho niekde treba ukazať, že sú tu pre nás, že máme mať pred nimi rešpekt, ale nie strach a opovrhovanie.
Súhlasím takmer so všetkým, okrem toho, a to je môj názor ako všetko čo som napísal, že obyvatelia si nezačnú vážiť policajtov pretože budú viditeľný oni a radary, ale preto čo si napísala od slova "Tu...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
misomiso Pozri príspevok
Ja otvorene priznavam, ze to robim vedome a skoro stale.

Uvedomujes si, o kolko si ty pre ostatnych nebezpecnejsi vodic ako ja? Ak ja pojdem na cervenu, tak sa naozaj riadne a opakovane presvedcim, ci nikoho neohrozujem, pretoze som si vedomy, ze idem na cervenu. Teda jednak som si vedomy, ze ostatni maju zelenu (a nechem sa nechat zabit), jednak som si vedomy svojej zodpovednosti za nasledky, ktore by som sposobil, ak by doslo ku nehode (z pravneho hladiska).

Ak ty pojdes niekedy na cervenu, tak jednoducho "z nepozornosti" - preto, ze si si cervenu nevsimol. Teda vysledok bude ruska ruleta.

Nechytajte ma za slovicka prosim. Ja som tu jazdu na cervenu uviedol ako extremny priklad, bezne na cervenu nejazdim, skor sa to u mna tyka spominanych rychlostnych limitov a tiez obcas nevhodne namalovanych plnych ciar pri predchadzani, a pod.

Ale princip je stale rovnaky. Uvedomte si, ze prave nepozornost na cestach zabija, nie porusovanie (casto nezmyselnych) rychlostnych limitov a zakazov. Ten vodic autobusu v Polomke isiel prilis rychlo cez priecestie? Paradoxne isiel prilis pomaly - ale hlavne - nepozorne.
Ale ja som tiež zodpovedný za svoje činy, práve že som, ale, kto si nevinný hoď do mňa kameňom, že sa venuje vedeniu motorového vozidla v každú sekundu.
V Polomke to asi bola iná nepozornosť.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Ja som túto tému otvoril pretože ja tiež nemám z Políciou problém. A je mi to jedno kde budú stáť z radarom, alebo s iným, ale ide mi o tých holohlavých blondiakov ako napísala MarcelkaT. Teda aby sa ich nebáli. Vtedy si budú ľudia vážiť políciu.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
MarcelkaT Pozri príspevok
Ja tiež nemôžem nadávať na policajtov. Zatiaľ vychadzáme s ními dobre. Upozornia Ťa, že končí STK, emisná kontrola, atď. Musím poklopkať-klop,klop,.....
No holohlavým blondiakom je jedno kde je radar, kde je polícia,.......
Prosím vysvetliť, ako vieš, že je blondiak, ak je holohlavý.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

erzet Pozri príspevok
Ale ja som tiež zodpovedný za svoje činy, práve že som, ale, kto si nevinný hoď do mňa kameňom, že sa venuje vedeniu motorového vozidla v každú sekundu.
Ak mas pocit, ze mavas problem sa skoncentrovat na riadenie auta, tak vyskusaj rychlu jazdu. Funguje to 100%, je to vyskusane.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No holohlavým blondiakom
Asi mala na mysli "hlavohrude".
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Ak mas pocit, ze mavas problem sa skoncentrovat na riadenie auta, tak vyskusaj rychlu jazdu. Funguje to 100%, je to vyskusane.
misomiso.....doplň .....že kým ...
Tebou , mnou , Jožom X , Ferom Z , ............
Blbcov sú plné cintoríny , tiež si mnohí mysleli , že boli plne koncentrovaní ...

Ale inak súhlasím ...v podstate ...tiež občas , v medziach normy - podmienok , si takto zajazdím ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať