Zavrieť

Porady

mzda pre vypocet nadcasu

Ahojte Dosiahnuta mzda pre vypocet nadcasu z coho ju pocitat? Zaklad +osobne ohodnotenie alebo len zakladna tatifna mzda alebo ak prizna sa mesacna odmena aj ta. Vie mi niekto poradit? DAKUJEM
Naposledy upravil Mária27 : 28.04.17 at 10:54 Dôvod: dlhé
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    1. mzdu za nadčas počítaš zo základnej mzdy deleno fond prac.času v danom mesiaci x počet hod nadčasu.
    2. príplatok za nadčas z priemernej mzdy na pracovnoprávne účely

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak je odmenovanie podla Zakonnika prace tak

    § 121
    Mzda za prácu nadčas
    (1) Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 25 % jeho priemerného zárobku. Zamestnancovi, ktorý vykonáva rizikové práce, patrí za prácu nadčas dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 35 % jeho priemerného zárobku.

    Priemerny zarobok par. 134.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    praca123 Ahoj dakujem. Toto citovanie beriem ale jedna sa mi o prax.
    avalik Prax nemozee byt ina nez je uvedene v zakone - citaj pozorne par. 134.
    praca123 Dakujem ale prosim ta priplatku rozumiem 25 resp 35% z priem mzdy pre pp ucely. Ale robi mi problem dosiahnuta mzda co vseko do nej zahrnut. Dakujem
    avalik nahradu za dovolenku teda ako pocitas?
    praca123 Z priemeru za pred. stvrtrok
    veronikasad Tak z toho istého priemeru počítas aj nadčasový príplatok. Zamestnancovi za prácu nadčas patrí hodinová mzda + nadčasový príplatok (mzdové zvýhodnenie)
    praca123 Ahoj a pri mesacnej mzde co patri do dosiahnutej mzdy. Vsetky plnenia so mzdou alebo len dekretova mzda? Dakujem za odpovede.
    veronikasad Hodinovú mzdu vypočítas ako základnú mzdu/mesačný fond pracovného času.
    Nadčasový príplatok z priemerky. Čo ti na tom nie je jasné?
    praca123 Mame mzdu mesacnu v zlozeni zaklad + osobne ohodnotenie +odmena a co vstupuje do vymeriavacieho zakladu? VSETKY TIETO ZLOZKY. Alebo len zakladna mzda alebo zakladna mzda s osobnym ohodnotenim alebo lzakladna mzda + osobne ohodnotenie+ odmena. Dakujem toto mi nie je jasne. Viem ze sa to predeluje odpracovanymi hodinami.
    veronikasad Ako počítas priemer na dovolenku?
    praca123 Priemerom
    veronikasad Priemer priemerom ?
    praca123 Podla mzdy za prechadzajuci stvrtrok co je mzda delena poctom odpr. hodin. To je priemer za predch. obdobie. Ale to nebola moja otazka. Co tvori dosiahnutu mzdu. Ci vsetky zlozky co tvoria mzdu. Alebo inak. Dakujem
    veronikasad Prečítaj si pozornejšie moje komentáre z 15:58 a 16.10 ako sa počíta mzda za nadčas a nadčasový príplatok. Rovnakú odpoveď máš aj od mzdarky renci.
    Mzda za nadčas sa počíta len zo základnej mzdy. Všetky ostatné zložky ovplyvňujú priemerný zárobok, z ktorého počítas nadčasový príplatok.
    praca123 Dakujem za radu
      zbaliť

    mzda pre vypocet nadcasu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.