Zavrieť

Porady

excel

Potreboval bi som aby mi automaticky z vonkajšieho súboru napríklad txt alebo db zisťovalo údaje a podla nich zamieňalo znaky alebo písmená

napríklad ak sa niekde v exceli nachádza 578c automaticky sa to nahradí slovom1 ked niekde inde nájde slovo ktoré je tiež vo vonkajšom súbore nahradí aj to za jeho ekvivalent

vonkajší súbor:
578c slovo1 za pismenom c bude vložený napr. tabulátor
459 slovo2
A47D3 slovo3

predtým som sa oto pokúšal automatickými opravami ale to neni ono
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    alexey8 Pozri príspevok
    Potreboval bi som aby mi automaticky z vonkajšieho súboru napríklad txt alebo db zisťovalo údaje a podla nich zamieňalo znaky alebo písmená

    napríklad ak sa niekde v exceli nachádza 578c automaticky sa to nahradí slovom1 ked niekde inde nájde slovo ktoré je tiež vo vonkajšom súbore nahradí aj to za jeho ekvivalent

    vonkajší súbor:
    578c slovo1 za pismenom c bude vložený napr. tabulátor
    459 slovo2
    A47D3 slovo3

    predtým som sa oto pokúšal automatickými opravami ale to neni ono
    Zameniť nejaký reťazec znakov za iný reťazec v Exceli je možné cez funciu Replace (Nahradiť) ale určite ti to Excel nezmení v inom dokumente (.doc, ..). To treba zmeniť v tej aplikácii, v ktorej je dokument vytvorený.

    Alebo som nepochopil otázku...

    alexey8 je offline (nepripojený) alexey8

    alexey8
    Dakujem za rýchlu odpoved , mohol bi Excel mať v druhom liste zoznam slov napríklad 578C slovo1
    a v liste č.1 bi zamenilo to 578C za to slovo1 ,
    išlo bi to aj tak ale povodne som tam nechcel mať ten druhý list ale jeho obsah bi bol v txt dokumente alebo v nejakej databáze odklial bi to Excel čítal a zamieňal podla toho vopred diki som rad že sa nájdu ludia čo vedia aj v tomto poradiť

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    je to mozne zrealizovat, ale je potrebna vacsia zdatnost v programovani makier (VBA),

    v exceli nic nie je nemozne ;-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.