Zavrieť

Porady

DRUPAL

Dobry...

chcem sa spýtať, či niekto vie ako nainštalovať DRUPAL (program na spracovanie web stránky) a tiež či to ja ako "laik" zvladnem. Program bol prílohou odbornej literatúry....

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Takze co je drupal uz asi vies, ak nie tak citaj http://www.drupal.cz/o-systemu-drupal co sa tyka stahnutia, prekladu, alebo manualu na instalaciu viz http://www.drupal.cz/ke-stazeni (ale zrejme to uz asi mas).
    V tom archive kde mas vsetky subory, tak mas aj subor INSTALL.txt ak nevies anglicky a nahodou nevies co je to ISS, apache, php, mysql atd.... tak radsej si to nechaj nainstalovat, nejakym odbornikom

    Dadulla je offline (nepripojený) Dadulla

    Dadulla
    no - dakujem a ešte otázku - ked to budem mať nainštalované tak na "správu" webu potrebujem mať nejake špeciálne IT vzdelanie alebo aspon zaklady programovania? mám to ako úlohu v práci no nič o tom neviem. Nenašla som na nete či je dostupne školenie.

    Za odpoved dakujem

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Dadulla Pozri príspevok
    Dobry...

    chcem sa spýtať, či niekto vie ako nainštalovať DRUPAL (program na spracovanie web stránky) a tiež či to ja ako "laik" zvladnem. Program bol prílohou odbornej literatúry....

    dakujem
    Neviem, či redakčný systém Drupal je vhodný pre užívateľa s charakteristikou "laik". Slovo nainštalovať nie je príznačný, pretože systém pracuje v spolupráci s webovým serverom. Nepoznám tento systém a z charakteristiky samotného Drupalu sa jedná o jednoduchú administráciu stránok, blogov...atď, ale myslím si že je to nástroj pre užívateľov veci znalých.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Dadulla Pozri príspevok
    no - dakujem a ešte otázku - ked to budem mať nainštalované tak na "správu" webu potrebujem mať nejake špeciálne IT vzdelanie alebo aspon zaklady programovania? mám to ako úlohu v práci no nič o tom neviem. Nenašla som na nete či je dostupne školenie.

    Za odpoved dakujem
    Myslim, ze nemusis ma na to IT vzdelanie. asi ani na to skolenie nebude, nemalo by to byt nic zlozite, pokial su splnene poziadavky na instalaciu a chod systemu, tak to trva par sek. myslim instalacia a administracia, by tiez nemal byt problem.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Tak nedalo mi to a nainstaloval som si to na localhoste (konkretne xampp 1.4.13), trvalo mi to sice asi 10-15 min ale to bol len ten problem, ze neviem dobre anglicky. na konci som dostal len hlasku, ze v php nefunguje funkcia mail, inak to fachci 100%ne.
    Robit v administracii je uz asi banalita

    divamys je offline (nepripojený) divamys

    divamys
    Zdravim,

    chcel by som doplnit info na danu temu.

    V prvom rade, Drupal urcite nie je jednoduchy system, a ak ste IT laikom a chcete len jednoduchu stranku, Drupal vhodny nieje. Skor by som odporucil wordpress, pripadne zaplatit za vytvorenie webu niekomu, co sa Drupalom zaobera (uz ich je zopar aj na Slovensku).

    Drupal poskytuje mnozstvo funkcionality a vdaka svojej architekture sa jeho funkcionalita da velmi dobre rozsirovat a prisposobovat. Toto vsak je na druhej strane vyvazene jeho komplexnostou, a hoci jeho instalacia a vytvorenie prvych par stranok je jednoduche, dalsie upravy a konfiguracia systemu moze byt bolestiva.

    Ak sa vsak chcete venovat tvorbe webovych stranok aj v buducnosti, v tom pripade investovat cas do zvladnutia Drupalu sa urcite oplati.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Podla mna by to nemalo byt az take zlozite, ved je to len klikacka (mozno sem tam napisat nejaky script).
    Ale samozrejme IT laik sa musi naucit aspon zaklady apache, php, mysql ako to vsetko funguje atd.... inak v tom bude robit, ale nebude vediet co

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.